בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
תמונות בלעדיות

השווארמה שהפכה למלכודת עבור בנות יהודיות

תיעוד ​בלעדי: פעילי להב"ה הגיעו לשווארמה 15 בתחנה המרכזית בה נטען כי ערבים מבלים עם יהודיות, ומצאו את החפצים של ההרוגה בתאונה למרות ניסיון העלמתם בידי העובדים

  • אלחנן גרונר
  • כ"ט אב תשע"ז - 16:42 21/08/2017
גודל: א א א
שווארמה 15 בתחנה המרכזית. צילום: ארגון להב"ה צילום: ארגון להב"ה
שווארמה 15 בתחנה המרכזית. צילום: ארגון להב"ה צילום: ארגון להב"ה

מותה הטראגי בתאונת דרכים של תהילה אלבז ז"ל הביא לפתיחת תיבת פנדורה וגל עדויות על המתרחש בסניף שווארמה 15 בתחנה המרכזית בירושלים.

לקול היהודי נודע כי תהילה עצמה היתה גרה במקום בתקופה האחרונה, וכי חברה, פאדי אבו סביתאן מא-טור, עובד במקום לצד אחיו עבדאללה, כאשר אביהם עבאד מנהל את הסניף ועובד בסניף נוסף של הרשת.

בנות רבות, חלקן בקשרים עם ערבים כיום וחלקן כאלו שיצאו מכך, העידו כי סניף השווארמה הפך לנקודת מפגש קבועה של ערבים ויהודיות, ובהם חברים של פאדי מא-טור, חלקם עבריינים, וחלקם מעורבים באירועים לאומניים. עוד נטען כי בקומה השניה של סניף השווארמה ישנו חדר ובו נהגו לבלות ערבים ויהודיות. בידי הקול היהודי עדויות ותיעודים לדברים רבים בפרשה, אשר מפאת צנעת הפרט שמורים במערכת.

הבוקר (ב') הגיעו למקום פעילי תנועת 'עוצמה יהודית' וארגון 'להב"ה', שתיעדו את המתרחש במקום והזהירו קונים מפני מה שקורה בסניף השווארמה. מי שעבד בדלפק החנות באותו זמן היה עובד יהודי, ועבדאללה אבו סביתאן, עובד ערבי נוסף, שהה בירכתי החנות.

עד מהרה הגיע למקום ארז מזרחי בעליה של רשת "שווארמה 15", וכן שוטרים שהוזעקו למקום.

צילום הקול היהודי

הפעילים טענו כי תהילה אלבז ההרוגה התגוררה בקומה השניה של החנות ונוצלה בידי ערבים. כעבור זמן קצר הגיעו למקום גם בני משפחתה של תהילה שדרשו לקבל את ציודה האישי שהיה בחדר בקומה השניה, אולם אז התברר כי ככל הנראה דאגו העובדים להעלים ראיות לשהייתה במקום.

החדר סודר באופן שונה והפך למחסן, וציודה האישי של תהילה נעלם. בעל הבית ארז מזרחי טען כי אינו יודע מכל הסיפור ומעולם לא שמע על כך שערבים ויהודיות מבלים במקום, וטען כי תהילה לא התגוררה בחנות וכי הציוד שלה אינו במקום.

אלא שתמונות שהגיעו לידי הקול היהודי העידו אחרת שכן נראה בהן ציודה האישי של ההרוגה מסודר בחדר. ואכן כעבור זמן מה של דיונים וויכוחים, אותרו לפתע חפציה של תהילה במקום מסתור בחנות, והוכיחו את צדקת בני המשפחה והפעילים.

אמא של תהילה זעקה בשווארמה וקראה לבנות לא להתקרב לסניף, עליו נשמעו בימי השבעה על תהילה עדויות רבות למקרים קשים, כולל קטינות שלטענתן נוצלו בידי ערבים. "אנחנו נמשכות לחבר'ה של השווארמה כמו למגנט", תיארה אחת הבנות.

הקונים שנדהמו לגלות שסניף השווארמה בלב ירושלים שימש כמוקד לדברים כגון אלו עזבו את המקום, ובעל הרשת טען בפני הפעילים שבכוונתו לפטר את העובדים הערבים המעורבים בפרשה, ולטענתו הם נשלחו לביתם עד לבירור הדברים.

בשולי הדברים מציינים הפעילים כי על המקום נכתב כי ההשגחה בו היא בד"ץ, אולם לעסק ישנה תעודת כשרות של הרבנות הראשית וזאת לצד תעודת כשרות "מהדרין מן המהדרין" של גוף בשם בד"ץ רופשיץ, אשר הרבנות הראשית הזהירה ממנו בעבר וישנו חשש כי מדובר בתעודה פיקטיבית בלבד.

יש לציין כי רק לאחרונה פורסמה באתר כיכר השבת כתבה אוהדת על השווארמה לאחר שנטען כי פאדי אבו סביתאן מצא תכשיטים והחזיר אותם לזוג מאורס. כמה שעות לאחר מכן נהרגה חברתו תהילה בתאונה.

ארז מזרחי בעל רשת שווארמה 15 מסר לקול היהודי בתגובה כי לא ידע לטענתו על המקרה וכי ידאג להשעות חלק מהעובדים עד לבירור המקרה. "יש לי מצלמות במקום וכשהייתי מסתכל לא ראיתי שום דבר. אמרתי להם שאני בנתיים משחרר את העובדים עד שאברר את כל הסוגיה".

תגובות (19) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד