בע"ה י' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

התושבים היהודים בחדרה ידאגו לבטחונם

קבוצת נערים ערבית הטילה את אימתה על תושבים בחדרה. מספר תושבים התעוררו על מנת להשיב לשכונות את הבטחון שאובד: "הרגשתי כמו בלינץ' בעזה בתוך הבית שלי – זה לא יתכן"

  • דוד אור שחר
  • ו' אב תשע"ט - 17:05 07/08/2019
גודל: א א א

אבי שמש, תושב שכונת 'האוצר' בחדרה פרסם בעמוד הפייסבוק העירוני סיפור שהיה עד לו בשבת שעברה בו ביצעו שני נערים ערבים מעשים מגונים בגינה ציבורית בשכונה. הסיפור, כך מסתבר נגע בנקודה רגישה אצל תושבים רבים בעיר אשר חשו צורך להתחיל להעלות את נושא הפשיעה הערבית בעיר לראש סדר העדיפויות.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

שמש מספר כי ראה שני נערים ערבים, בנים למשפחה מוכרת בעיר המבצעים מעשים מגונים בגן השעשועים.

הוא חשש כי נער אחד תוקף את חבירו והחל לצעוק לעברם, השניים נמלטו וכך הבין שמש כי שניהם שותפים למעשה.

20 דקות לאחר מכן שוב הבחין שמש בנערים שחזרו לגינה והפעם הם ניסו לתפוס ילד יהודי כבן 12, כך הוא מספר. במקרה זה שוב צעק על הילדים כדי שירפו מקורבנם. מייד שצעק עזבו הנערים את הילד וזה נמלט מהמקום.

שמש רצה למצוא את הילד ולשוחח עם הוריו אך הוא מספר: "התחלתי לחפש אותו ברחובות הסמוכים. שלא מצאתי אותו חזרתי הביתה נסער ומתוסכל, יכולתי לברר מי ההורים שלו לדבר איתם וכך אולי למנוע את הסבל שלו...".

כאן לדבריו הסיפור החל להתחמם. חבורה של נערים ערבים הגיעה לביתו כשהם חמושים באלות, במוטות ברזל ובבלוקים תוך שהם קוראים לו מהחלון לצאת ו'לסגור חשבון'.

"אשתי התקשרה למשטרה, ותוך כדי שאנחנו מחכים לשוטרים, הערבים התחילו לשים חולצות על הראש ולסמן "וי" בידיהם".

"הרגשתי באותו רגע כאילו אני נמצא בעזה וערבים מנסים לעשות בי לינ'ץ, הרגשתי בתוך ביתי, בתוך השכונה שלי, בעמדת מיעוט אל מול מחבלים", עם הגעת שוטרים לאיזור הערבים נמלטו.

את הסיפור הזה הוא שיתף כאמור בפייסבוק וזה זכה למאות תגובות ושיתופים מצד רבים מתושבי העיר. דיון נרחב החל להתפתח בין המגיבים בו דנו כיצד לטפל בפחד שמפילים הערבים על תושבים בעיר.

בקול היהודי שוחחנו עם אבי שמש, זה אמר כי לאחר שנתקל בסיפור החל לברר מול צעירים אחרים בעיר האם כנופיית הנערים הערבית מוכרת לתושבים נוספים.

מהבירור שערך עולה כי אמנם חבורת הנערים מטילה את חיתתה על תושבים רבים. אך עם זאת, הוא מדגיש כי יחד עם מספר תושבים הוא מקים קבוצת סיור אשר בתיאום עם המשטרה תסייע בהרחקת הפורעים ותדאג לרווחת התושבים היהודים.


   | סיפור מוליד סיפור

"רק אתמול הגיע אלינו עוד סיפור על אירוע אחר בעיר. מספר ערבים ניסו לתקוף בחורה. אני לא מכיר כל סיפור לפרטיו אבל יש בעיר תופעה כזו".

"יש כמה מרכזים בהם מתאספים ערבים המתגוררים בחדרה ומהאזור שעושים רעש ובאלגן. אינני מסתובב במקומות האלו, אך שמעתי זאת מכמה צעירים".

שאלנו את שמש האם מדובר במשפחות ערביות מוכרות והאם ידוע לו כיצד הן הגיעו לעיר. "הילדים של המשפחה שאני ראיתי במקרה בפארק גרים כאן כבר שלוש שנים. יש שמועות שהאבא שלהם היה משת"פ ולכן הם עברו לגור כאן. לא אימתתי את זה אבל זו תופעה ידועה בכל הארץ".

   | הפוסט עורר סערה

לדברי שמש הפוסט שהעלה עורר סערה בקרב התשבים וגרם למשטרה להעמיד את הנושא בראש סדר העדיפויות.

"המשטרה שמה על זה דגש ועצרה כמה חבר'ה מהמשפחה הזאת. אני מאוד מקווה שיהיו כתבי אישום וזה ירתיע. אם לא, עוד חודש-חודשיים הם הולכים לחזור לכאן. רק שיתפתי את זה ואני מקבל המון המון הודעות בפייסבוק על אנשים שמעדכנים אותי ששמעו על עוד סיפורים בכל מיני מקומות ואני מקווה שיהיה טיפול רציני בסיפור", אמר שמש.

הוא מוסיף כי אירועים שכאלה המשטרה מנסה להגדיר פעמים רבות כאירועי קטטה ולסגור את התיקים. עם זאת, תושבים שונים העלו את החשש כי האירועים נושאים גם רקע לאומני ודואגים שהמשטרה תחקור אותם לעומק.

"בימים הקרובים אנחנו מתחילים, קבוצת תושבים משכונת האוצר, שכונה מאוד טובה, לעשות סדרת שמירות. יש לנו קבוצה שהקמנו ונפגשים עם הקב"ט ועם גורמים מהמשטרה כדי להקים מן סיירת שכונתית של האזרחים שנשמור על השכונה. מקווה שבכל חדרה אנשים יתאגדו ויעשו מערך סיור כזה ככה נחזיר את הבטחון לתושבי העיר היהודים", סיים שמש.

תגובות (7) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד