בע"ה י' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מסתמן: הקואליציה והח"כים הערבים יאשרו את הפטור לארגונים תומכי ה-BDS

בפרויקט משותף של הקול היהודי ואתר 24/6, פנינו לחברי ועדת הכספים שידונו היום בבקשה להעניק פטור בגובה של כ-60% על מיסי הדלק עבור שורה של ארגונים, בהם תומכי בBDS. מי יצביע בעד, מי יתנגד ומי יפעל לדחיית ההצבעה?

  • מערכת הקול-היהודי
  • ל' סיון תש"פ - 09:46 22/06/2020
גודל: א א א
 (צילום: יהודה פרל)
(צילום: יהודה פרל)

חברי ועדת הכספים של הכנסת צפויים היום לאשר את הענקת הפטור ממע"מ וממס בלו על דגלים, עבור שורה של ארגוני סיוע בינלאומיים בהם ארגונים תומכי ה-BDS הפועלים נגד ישראל. בהם אף ארגון המסייע לארגון הטרור החזית העממית. הארגונים כולם פועלים לסייע לערביי הרשות הפלסטינית ורצועת עזה.

בועדת הכספים דנו בנושא בשבוע שעבר, אך לאחר ששורה של ארגוני החברה האזרחית גילו את ההצבעה ערב קודם לכן, הם הצליחו לייצר לחץ כך שהפטור לא קיבל את אישור הועדה. היום, כך החליט יו"ר הועדה ח"כ משה גפני, יועלה הנושא שוב לסדר היום.

בפרויקט משותף של הקול היהודי ואתר 24/6, פנינו לחברי ועדת הכספים כדי לדעת האם הם מתכננים לאפשר את הענקת הפטור כולל בסך כ-60% ממחירי הדלק בישראל לצרכן, עבור אותם ארגוני סיוע שחלקם כאמור מסייעים לטרור ותומכי BDS.

מתברר כי אין כאן חלוקה ברורה בין אופוזיציה לקואליציה. כך למשל חברי הכנסת הערבים מהאופוזיציה, צפויים להצביע בעד הענקת הפטור, בעוד יתר חברי האופוזיציה הנמצאים בועדה מתכננים להתנגד. חברי הועדה בקואליציה נמצאים חלקם ברגשות מעורבים. ראש הממשלה בנימין נתניהו מעוניין להעביר את אישור הענקת הפטור המדובר לאותם ארגונים, אך עם זאת נראה כי חברי מפלגתו הנמצאים בועדה, לא אוהבים את הרעיון בלשון המעטה והם מבקשים להימנע מההצבעה. חברי הכנסת מכחול לבן, כך נראה, יצביעו בעד הענקת הפטור.

לקול היהודי ו-24/6 נודע, כי חברי כנסת מסוימים מבקשים לפעול לדחיית ההצבעה בפועל על האישור המדובר.

כך סוכלה הטבה של כחצי מיליארד ₪ לארגונים תומכי טרור >>

 

חברת הכנסת קטי שיטרית, יחד עם מיכל שיר מהליכוד, מתכננות שלא להשתתף בהצבעה עצמה, אך כן ינכחו בדיון. חבר הכנסת שלמה קרעי מסרב להגיב לשאלה.

חבר הכנסת רם בן ברק מכחול לבן מסרב להגיד כבר כעת האם יצביע בעד או נגד, אך מדגיש שלא כל מה שבעיני אחדים הוא ארגון שנאה, גם בעיניו הוא כזה וכי הוא ישקול את הדברים לאחר שישמע את הנציגים שידברו במהלך הדיון בועדה.

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מימינה אומר הוא יתנגד לכך בכל תוקף ובנוסף הוא "מאמין ומקווה שכל מי שקיים בו טיפת כבוד לאומי יתנגד גם כן. אני מתקשה להבין מדוע אחרי שהורדנו אותו מסדר היום בשבוע שעבר, הנושא עולה בשנית. מקומם ועצוב". חבר הכנסת עודד פורר מישראל ביתנו אומר, כי "כל עוד הכוונה היא לתת פטור לארגונים המתנגדים למדינת ישראל ופוגעים בה- אנחנו נתנגד לפטור הזה".

חברת הכנסת עאידה תומא סולימאן מהרשימה הערבית המשותפת מעוניינת לשמוע את הנציגים שידברו בועדה, אך אומרת כבר עכשיו כי היא נוטה להצביע בעד.

את תגובותיהם של יתר חברי הועדה טרם קיבלנו, ואנו נפרסמן מייד לאחר שיתקבלו.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד