בע"ה י"ב אדר ב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חברת סיטיפס במיזם מעודד התבוללות בירושלים

בארגון להב"ה תוקפים את חברת הרכבת הקלה סיטיפס בעקבות מיזם ללימוד ערבית אותו השיקו. "קמפיין תעמולתי לעידוד התבוללות"

  • דוד אור שחר
  • כ"ח תמוז תשע"ח - 21:00 11/07/2018
גודל: א א א

בשבוע האחרון יצאה חברת הרכבת הקלה בירושלים 'סיטיפס', במיזם שנקרא "שבוע השפה הערבית" אשר במסגרתו נערכים שיעורי ערבית לציבור הרחב במרכז המידע של החברה. בנוסף נתלו מודעות רבות בהם מוסברות מילים בשפה הערבית, כאשר נראה שהושם דגש על הבאתם של מילים הקשורות לאהבה וקשר.

במכתב שהוציא מנכ"ל להבה"ה בנצי גופשטיין ליו"ר החברה כתב גופשטיין כי, "בימים האחרונים התקבלו במוקד הפניות של ארגון להב"ה פניות רבות בעניין קמפיין לימוד עממי אותו מפעילה חברתכם בירושלים, בתחנות הרכבת הקלה ובתוכה. מבדיקה שנערכה ע"י צוותי השטח של ארגוננו, נדמה כי מה שמוצג ע"י חברתכם כקמפיין תמים שתפקידו להעסיק ולגוון את חייהם של תושבי ירושלים, הינו באמת קמפיין תעמולתי שבבסיסו רצון לעודד התבוללות בין יהודיות לערבים".

בהמשך מכתבו מביא גופשטיין מספר דוגמאות לדברים.

"להלן סימוכין לדברים:

1. רקע תמונה בו נראית צעירה יהודיה לצד צעיר ערבי, כאשר המילה הנלמדת היא 'אהבה' (בתרגום לערבית: "חב"). 
אם לא די בכך, נכתב כהסבר קצרצר לתרגום: "שורש המילה הוא ח.ב.ב  שמשמעותו 'אהב' - בדיוק כמו בעברית! גם הביטויים 'אנא בחיבכ' (אני אוהב אותך), ו"חביבי" (אהובי) מגיעים מאותו השורש". 

2. תמונה בה נראית צעירה יהודייה קוראת בערבית "תעל נקעד האנכ" (התרגום לעברית הוא "בוא נשב שם"), כאשר נראה בבירור כי היא פונה בדבריה לצעיר ערבי.

3. ‏תמונה בה נראית ילדה קטנה האומרת "עלא כיפכ", והתרגום הוא: "איך שאתה רוצה, נהדר".

לאחר שהביא גופשטיין את שלושת הדוגמאות כתב מה היא הבעיה במיזם, "אין צורך להאריך ולהתפלפל בנ"ל על מנת להבין את האג'נדה האנטי ציונית ויהודית, המעניקה גושפנקא להתבוללות, העולה מהתמונות שהובאו לעיל. מדובר במעשה אשר לא ייעשה, שעה בה תופעת ההתבוללות רק הולכת וגדילה.  אין צורך לציין כי התמונות שהובאו לעיל הן בבחינת טיפה מן הים בקמפיין החברה - ישנן תמונות בעייתיות רבות נוספות.  לאור האמור לעיל, אנו דורשים מכם להסיר את התמונות מהן נשקף כי התבוללות מעודדת ע"י חברת סיטיפס בצורה כלשהי", סיים. 

בתוך כך, הבוקר (ד') פורסם כי אלמונים השחיתו מודעות רבות של המיזם ברחבי תחנות הרכבת השונות והדביקו עליהם שלטים הקוראים נגד התבוללות. בין השלטים נכתב "התבוללות אינה אהבה, זה פוגע בך בעם ובמשפחה", עוד נכתב "מודעה זו מעודדת התבוללות ואין לה מקום בארץ היהודים", מודעה נוספת נכתבה באופן אישי נגד מנכ"ל חברת סיטיפס ירון רביד ובה נכתב "ירון רביד, את הבת שלך תחנך להתבוללות, לא אותי"

בארגון להב"ה סירבו לקחת את אחריותם על הדבקת המודעות אך אמרו בתגובה כי המסרים העולים מן מודעות הקמפיין הינם מסרים בעייתים המעודדים התבוללות במסווה תמים והמיזם מעניק גושפנקא להתבוללות יהודיות עם ערבים.

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


4 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון