בע"ה ט"ו תשרי תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
הכתובת על הקיר:

חיילת ביחידה סודית שסחרה בסמים עם ערבי ממשיכה לשרת

​חשיפת הקול היהודי: החיילת, שגויסה ליחידה מסווגת למרות קשריה עם ערבים, חלקם עבריינים, שוחררה לאחר כ-4 חודשי מאסר וחזרה לשירות

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י"ז אלול תשע"ח - 12:35 28/08/2018
גודל: א א א
כלא צבאי. ארכיון (דובר צה"ל)
כלא צבאי. ארכיון (דובר צה"ל)

חשיפת הקול היהודי: חיילת המשרתת ביחידת המודיעין המסווגת 504 שסחרה בסמים עם שב"ח ערבי מקלקיליה, גויסה ליחידה למרות קשריה עם ערבים עוד לפני השירות הצבאי. עוד נודע לקול היהודי כי בשבוע שעבר היא שוחררה ממאסר ותמשיך לשרת בצה"ל למרות הסתבכותה הפלילית החמורה.

ראשיתה של הפרשה לפני כארבעה חודשים. שוטרים שפשטו על דירה ביפו עצרו במקום שב"ח ערבי מקלקיליה בשם מוחמד דרה, שקפץ מחלון הדירה. ברשותו נתפס תיק ובו כמות סמים גדולה וסכומי כסף גדולים.

השוטרים נדהמו לגלות במכשיר הפלאפון שלו התכתבויות עם לא אחרת מאשר חיילת המשרתת ביחידת המודיעין הסודית, התכתבויות מהן עלה בבירור כי השניים סחרו יחד בסמים.

השניים נעצרו, הוגשו נגדם כתבי אישום, ולקול היהודי נודע כי החיילת הורשעה בעבירה של תיווך סם מסוכן ונגזרו עליה כחצי שנת מאסר. בשבוע שעבר היא שוחררה בניכוי שליש מעונשה.

אלא שלמרות הסתבכותה החמורה בעבירת סמים, ועוד עם שב"ח ערבי מקלקיליה, בצה"ל אמרו לקול היהודי כי היא תמשיך בשירותה הצבאי, אם כי מפקדיה ישקלו באיזה תפקיד לשבצה.

ערבים בפייסבוק - אך התקבלה ליחידה הסודית

אם לא די בכך, מבדיקת הקול היהודי עולה מחדל חמור לכאורה של צה"ל.

החיילת, שלפי צה"ל אמנם לא שירתה בתפקיד שהיה חשוף למידע מסווג במיוחד אלא כמאבטחת מתקנים, התקבלה ליחידה הסודית למרות ששיטוט קצר בדף הפייסבוק שלה מעלה קשרים רבים עם ערבים, חלקם עבריינים, וכן עם צעירות יהודיות הנמצאות בקשר עם עבריינים ערבים.

חלק גדול מהדמויות קשורות גם לקבוצות הניצול וההתבוללות שחשפנו בתחקיר הקול היהודי. רבים מהערבים המחלקים לייקים לחיילת אף העלו לדפי הפייסבוק שלהם ובקבוצות שונות, תמונות עם כלי נשק וסמים. חלק מחברותיה של החיילות חברות ואף מנהלות באותן קבוצות.

למרות זאת טוענים בצה"ל כי החיילת אושרה מבחינה ביטחונית לתפקידה, וכאמור גורמים צבאיים מסרו לקול היהודי כי היא תישאר בשירות גם לאחר הרשעתה והעונש שנגזר עליה.

מדובר צה"ל נמסר לקול היהודי בתגובה למקרה של החיילת: "ההליך המשפטי עם החיילת הגיע לסיומו, והנ''ל החלה לרצות את עונש המאסר שהוטל עליה בגין עבירה של תיווך סם מסוכן. עונשה של החיילת הופחת בשליש על התנהגות טובה והיא יצאה לחופשה לקראת שחרורה מבסיס הכליאה. זאת, בהתאם לסמכות מפקדת הכלא ובהתאם לפקודות הצבא.

החיילת התגייסה באפריל 2017 לגיוס כללי ועברה קורס מאבטחי מתקנים.

לאחר הקורס שובצה ביחידה מסווגת, החיילת עברה את כלל הבדיקות הנדרשות ואושרה מבחינה ביטחונית לתפקידה. יש לציין כי הנ״ל לא משרתת בתפקיד החשוף למידע מסווג כחלק מביצועו. מטעמי צנעת הפרט לא נוכל להתייחס מעבר לכך".

חיילות עם ערבים - תופעה

יש לציין כי התופעה בה צעירות הנמצאות בקשר עם ערבים משרתות בצה"ל אינה חדשה. גם בקבוצות הניצול וההתבוללות שחשפנו בקול היהודי חברות מספר חיילות. בעבר הובילה התופעה למספר מקרים חמורים של מסירת מידע וכלי נשק.

רק לפני כשלושה שבועות פורסם שנעצר אחמד יוסף, ערבי מאזור נהריה בחשד שכלא חיילת שהיתה עמו בקשר וגנב את נשקה. הוא נלכד לאחר מצוד של מספר ימים.

בארגון להב"ה המטפל במקרי טמיעה והתבוללות סיפרו לקול היהודי כי טיפלו בחודשים האחרונים בשני מקרים נוספים של חיילות הנמצאות בקשר עם ערבים. גם באחד המקרים הללו סחרה החיילת בסמים יחד עם עבריין ערבי. לפני כשבועיים פרסמו בלהב"ה סרטון משער שכם בו נראים חיילת וערבי הולכים יחד מחובקים.

בעבר פרסמנו את סיפורה של מאבטחת שהעבירה שב"חים ערבים עבור חברה - ערבי מדהיישה. בנוסף העבירה לו נשק ותחמושת ובמהלך ניהול משפטה נישאה לו. במקרה אחר לפני כארבעה שנים, חיילת העבירה את נשקה האישי לחברה - ערבי מנצרת, וזה ביצע באמצעותו ירי וסחר בו.

חצי שנה קודם לכן גזר בית המשפט המחוזי בירושלים 28 חודשי מאסר על ערבי המתגורר בירושלים, שניצל את חברתו היהודיה ששירתה בצה"ל, וגנב נשק צה"לי יחד עם ערבי נוסף. החיילת שנעצרה אף היא, שוחררה בנתיים, התחתנה עם ערבי אחר והתאסלמה.

אלא שנראה כי בצה"ל לא מתייחסים לקשרים אלו כבעיה. לפני מספר שבועות הגיע לקול היהודי מידע על שתי חיילות המקיימות לכאורה קשר עם ערבי מאזור השומרון ואף מוסרות לו מידע מסווג. פנינו לגורם ביטחוני רלוונטי, אך לאחר מספר שעות של בירורים הוחזרה אלינו התשובה כי המידע לא מעניין את הגורמים המתאימים, וזאת אף מבלי שהתבקשנו להעביר את שמות ופרטי החיילות.

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד