בע"ה ט"ו תשרי תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

גזר דין למאבטחת שהעבירה נשק לערבי

מחיר ההתבוללות: מאבטחת יהודיה שנפלה לקשרים עם ערבי, העבירה לו נשק והבריחה שב"חים מספר פעמים. היום (א') גזר עליה בית המשפט שנת מאסר בפועל בלבד

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ב אלול תשע"ד - 21:11 07/09/2014
גודל: א א א
מחיר ההתבוללות – יהודיה העבירה ערבים ללא אישור (ויקיפדיה)
מחיר ההתבוללות – יהודיה העבירה ערבים ללא אישור (ויקיפדיה)

מאבטחת יהודיה שהתאסלמה, סייע לערבי בהר חברון, העבירה לו כלי נשק ונידונה לשנת מאסר בלבד.

כתב האישום הוגש נגדה לפני כשנתייםוהיום (ראשון) גזר בית משפט השלום בבאר שבע את עונשה. המאבטחת, רעות מליאנקר מבאר שבע, כיום כבת 25, נפלה לקשרים עם אחמד אלעלימי מהכפר דהיישה בהר חברון. היא הועסקה כבודקת ביטחונית בחסום 'מיתר' בהר חברון, וכך העבירה את בן זוגה הערבי יחד עם חבריו השב"חים מספר פעמים שונות.

במקרה אחר, עת הייתה מאבטחת במוסד חינוכי, סיפקה לערבי אקדח ומחסנית. על פי האישום בו הורשעה, רעות נישאה לבן זוגה הערבי לפני כשלוש שנים, ומאז סייע לא אחת להבריח שב"חים מעבר לגדר.

בין היתר הורשעה המאבטחת בחמש עבירות של מרמה והפרת אמונים והטעיה. השופטת טלי חיימוביץ' קבעה בגזר הדין, כי מדובר ב"מעשים שמסכנים את ביטחון המדינה ותושביה. מנגד, מדובר בבני משפחתה של הנאשמת אותם הכירה וככל הנראה גם סמכה עליהם". יחד עם שנת המאסר בפועל, נגזר על המאבטחת גם חצי שנת מאסר על תנאי.

לאחר שהוגש נגדה כתב האישום, נמסר מארגון להב"ה הנאבק בתופעת ההתבוללות, כי "שוב מוכח שבעיית ההתבוללות היא גם בעיה בטחונית קשה. אנו קוראים לשב"כ להלחם בתופעת ההתבוללות המסכנת את מדינת ישראל".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 20 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד