בע"ה כ"ח כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חשיפה: בבית הספר בעין מאהל - יום מורשת פלסטיני ושלילת קיומה של ישראל

לאחר שראש המועצה התנצל בפני משרד הפנים במטרה להשיב את התקציבים, בדיקת הקול היהודי מגלה כי רק בשבוע שעבר השתתף באירוע לאומני קיצוני של בתי הספר במועצה

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ד סיון תשפ"ג - 15:02 13/06/2023
גודל: א א א
שוללים את קיום מדינת ישראל פאזל "פלסטין" בבית הספר בעין מאהל  (הופץ ברשת. שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)
שוללים את קיום מדינת ישראל פאזל "פלסטין" בבית הספר בעין מאהל (הופץ ברשת. שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)

תחקיר הקול היהודי מגלה: תכנים לאומניים קיצוניים נוספים בפעילות מועצת עין מאהל, והפעם גם בבתי הספר.

לאחר שאמש התנצל ראש מועצת עין מאהל אחמד חביב אללה בפני משרד הפנים, והמועצה הסירה את התכנים הלאומניים מאתר המועצה, יצאנו לבדוק האם מדובר בהתנצלות כנה או שמא בשקרים.

ראש המועצה טען בהתנצלותו בפני משרד הפנים כי אכן מדובר ב"תכנים מזעזעים", וכי האתר הוזן בשנת 2012 בתוכן שנכתב לפני קום המדינה וללא ביקורת. מעבר לכך שהדבר לא מסתדר עם התכנים העוסקים בנוף הגליל וב"ייהוד הגליל" בשנות ה-80 וה-90, הרי שמסתבר כי פעילות לאומנית קיצונית מבוצעת בעין מאהל אף במוסדות החינוך.

פאזל של מפת "פלסטין הערבית"

כך מתברר כי רק בשבוע שעבר התקיים בתיכון הטכנולוגי בעין מאהל, המשתייך לרשת נעמת, "פסטיבל ארד" שעסק בשימור הזהות והתרבות הפלסטינית ו"בכפרים העקורים", ובו השתתפו בתי הספר מהמועצה המקומית.

על המודעה עם סמל התיכון הופיע סמל המפתח (המזוהה עם זכות השיבה) לצד הכיתוב ארד (אדמה), כיום מורשת והנצחה לכפרי הגליל שישראל שחררה במלחמת העצמאות.

מה שכלי התקשורת לא מספרים לכם - הצטרפו עכשיו לעדכונים מהקול היהודי>>

ביום המורשת, התלמידים למדו על "המורשת הפלסטינית", "העקירה מהכפרים", צפו בסרט על הדברים, וגולת הכותרת היתה פעילות השוללת את מדינת ישראל.

כך, כשמעליהם שלטים עם שמות הכפרים השונים כגון כפרים באזור צפת, עכו, הכפר ג'עוני שעליו שוכנת ראש פינה, הכפר עתלית, שעליו שוכנת עתלית ונווה ים וכד', הרכיבו התלמידים פאזל של "מפת פלסטין הערבית", מפה שמציגה את ארץ ישראל כולה כפלסטינית מן הים עד הנהר ללא זכות קיום לישראל.

מי שכיבד את יום המורשת בהגעתו היה ראש המועצה עצמו אחמד חביב אללה, שאתמול התגאה להצטלם ליד דגל ישראל עם מנכ"ל משרד הפנים רונן פרץ בשיחת התנצלות, אך בפועל נראה שמחנך את תלמידי הכפר לתוכן מעט שונה. חביב אללה צולם צופה בסרט על המורשת הפלסטינית ועובר בין המוצגים בתערוכות.

דמות נוספת שנכחה באירוע הוא חוסאם אבו ליל – בכיר הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית שהוצאה מחוץ לחוק, שהיה נחשב למספר 3 בפלג. אבו ליל, תושב עין מאהל, הקים לאחר הוצאת הפלג הצפוני, ארגון פיקטיבי בשם "מפלגת הנאמנות והרפורמה".

כאמור במסגרת האירוע הוצגה תערוכה שבה הופיעו "כפרי עקורים". בין הכפרים שהופיעו: ג'עוני (כיום ראש פינה), אקרית, כפר חיטין (ארבל וכפר זיתים), עתלית (עתלית ונווה ים של היום), דיימון (סמוך לקיבוץ יסעור).

פוסט מתסיס בשומר חומות

בתחילת השבוע פרסמנו בקול היהודי כי אתר מועצת עין מאהל מלא בתוכן לאומני קיצוני, מתאר את המועצה כמועצה בפלסטין ואת נוף הגליל כפרויקט התנחלות קולוניאליסטי, ומנציח את השהידים של הכפר שנהרגו בידי "הכנופיות הציוניות"

התגובה של משרד הפנים היתה מכתב של המנכ"ל רונן פרץ שהורה על עצירת התקציבים עד להודעה חדשה. בעקבות כך שלח ראש מועצת עין מאהל מכתב בו התנצל בפני משרד הפנים ואף הגיע לבקר במשרד הפנים.

"אכן, מדובר בתכנים מטרידים ומזעזעים... אך תכנים אלו הוזנו מתוך טעות ושגגה שאינם משקפים השקפת עולמה של המועצה המקומית", נכתב במכתבו. "הרשות המקומית גאה בהשתייכותה למדינה, ... לא היתה שום כוונה לפגוע ברגשות תושבי המדינה"...

אלא שכאמור מכתב התנצלות לאחר עצירת תקציבים לחוד, ומציאות לחוד, וגישתם הלאומנית של מובילי הדרך בעין מאהל אינה אנקדוטה של פרסום באתר.

בנוסף ליום המורשת הפלסטיני, מתברר שבימי "שומר החומות" פרסם ראש המועצה אחמד חביב אללה הצהרה המגנה את "המתקפות על מסגד אל אקצה ושייח ג'ראח" וקריאה לעולם הערבי והקהילה הבינלאומית לשמור על הזכות הבלעדית של מוסלמים באל-אקצה.

הוא ציין בפוסט כי אנשי עין-מאהל מקפידים להוציא אוטובוס מדי יום להר הבית, "בפיקוח ועדות הצדקה בכפר על מנת לחזק ולהגן עליו".

מודעה אחרת קראה להפגין בכניסה לכפר, שם התקיימו התפרעויות. לאחר האירועים התארגן בכפר צוות עורכי דין להגנה על הצעירים שעלולים להיעצר. בכפר גם מתקיימות צעדות אל-פיטר משמעותיות עם דגלי התנועה האסלאמית, כשבאחרונה שבהן השתתף גם ראש המועצה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 45 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד