בע"ה י"ד אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הנערה שנהרגה בבית צפפא - המתינה חודשים ארוכים למקום במוסד הרווחה

חשיפת הקול היהודי: הקטינה שנהרגה ממנת יתר המתינה שמונה חודשים ברחובות לכניסה למוסד של הרווחה. בשבוע שעבר היתה אמורה להיכנס למוסד הגמילה רטורנו אך נמלטה בטרם הגיעה למוסד.

  • כ"ט תשרי תש"פ - 10:11 28/10/2019
גודל: א א א

בית המשפט הבוקר (שני) האריך בשלושה ימים את מעצרו של מאגד עלייאן, ערבי בשנות ה-50 לחייו אשר בדירתו אותרה גופתה של הנערה מרים פרץ (17) הי"ד. הבוקר אנחנו חושפים בקול היהודי, כי מרים הי"ד, הקטינה שנהרגה ממנת יתר, המתינה שמונה חודשים ברחובות לכניסה למוסד של הרווחה. בשבוע שעבר היתה אמורה להיכנס למוסד הגמילה רטורנו אך נמלטה בטרם הגיעה למוסד.

רשימות ההמתנה הארוכות למוסדות חסות הנוער של הרווחה הם תופעה קשה וידועה מזה שנים. כעת נראה כי המחדלים בנושא היו בין הגורמים למותה של מרים פרץ ז"ל, הקטינה ששודלה ללקיחת סמים בידי ערבי כבן 50 בבית צפפא בירושלים ומצאה את מותה, לפי החשד ממנת יתר.
לקול היהודי נודע כי הקטינה, המוכרת מזה שנים לרשויות הרווחה, עברה לפני כשנה טיפול באחד המוסדות, אך לאחר שסיימה את תקופת הטיפול לא נמצא עבורה מוסד והיא שהתה ברחובות כשמונה חודשים עד שלאחרונה הוחלט כי תיכנס למוסד הגמילה רטורנו.
גורם המעורה בפרטי העניין אישר את הפרטים בשיחה עם הקול היהודי ומסר כי הנערה היתה אמורה להיכנס לרטורנט בשבוע שעבר אך ברגע שהבינה זאת נעלמה ולצערינו הסוף הטראגי כבר ידוע.
בארגון להב"ה שמלווה את המשפחה והיה בקשר עם הנערה בנסיון לסייע לה כבר לפני כחדשיים וחצי מדגישים כי לא מדובר במקרה יחיד. "יש בנות שנמצאות חודשים ברחובות, בזולות במרכז העיר, בכפרים, והכל כי אין מקום במוסדות או שלא מצליחים למצוא מוסד שמתאים להן", אומרת ענת גופשטיין. "הכתובת הזו על הקיר באדום בוהק וכתובה לצערינו בדם. לא מדובר רק בעניין של משרד הרווחה אלא עניין כללי יותר שעל רשויות המדינה היה לתת עליו את הדעת כבר מזמן".
פנינו למשרד הרווחה לקבלת תגובה בנושא. טרם התקבלה תגובה והיא תפורסם לכשתתקבל.
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 55 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד