בע"ה ט"ו אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חשיפה: ערבי משכם מתגורר עם יהודיה בישוב בבנימין

חשיפת הקול היהודי: ערבי מאזור שכם מתגורר בישוב במועצת בנימין עם בת זוגו היהודיה. צה"ל העניק לו אישור שהייה מיוחד. מועצת בנימין בתגובה: "הדבר מתאפשר בעקבות עיוותים משפטיים"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ח תשרי תשפ"ב - 18:08 04/10/2021
גודל: א א א
תעודת זהות ישראל ושל הרשות הפלסטינית בקבוצת ניצול והתבוללות שנחשפה בעבר בקול היהודי. ארכיון (צילום מסך פייסבוק)
תעודת זהות ישראל ושל הרשות הפלסטינית בקבוצת ניצול והתבוללות שנחשפה בעבר בקול היהודי. ארכיון (צילום מסך פייסבוק)

חשיפת הקול היהודי: ישוב במועצת בנימין סוער בתקופה האחרונה לאחר שעוד ועוד תושבים נחשפים לעובדה שמזה תקופה ארוכה מתגורר בישוב ערבי מהכפר בית דג'ן הסמוך לשכם. מדובר בערבי שחי עם בת זוג יהודיה שהתגרשה מבעלה היהודי.

בצה"ל אישרו לקול היהודי את הפרטים וטענו כי בפיקוד מרכז סיפקו אישור מיוחד המאפשר את שהייתו בישוב מכח איחוד משפחות בשל ניהול חיים משותפים עם בת הזוג היהודיה, וזאת לאחר ששר הפנים העניק לו אישור דומה המאפשר לו שהייה בשטחי הקו הירוק.

במועצת בנימין ובהנהגת הישוב זעמו על ההחלטה ועל הקשיים המשפטיים המונעים מהם לאסור את כניסתו של אותו ערבי, שכאמור בני משפחתו והוא עצמו מכפר הסמוך לשכם ואשר מוציא מקרבו מדי שבוע התקפות טרור על יהודים וכוחות צבא באזור.

מהמועצה מסרו לקול היהודי כי "לצערנו, הדבר מתאפשר בעקבות עיוותים משפטיים שנגרמו על ידי מערכת המשפט והוא המשך לשרשרת מקרים בישובים נוספים ברחבי הארץ. אנחנו מחזקים את ידיהם של תושבי הישוב ונעשה ככל האפשר לסייע להם בהתמודדות עם הפרשה".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

מדובר צה"ל נמסר לקול היהודי: "ההיתר המאפשר את כניסת מר *** ליישוב, ניתן על ידי פיקוד המרכז לאחר שקילת כלל ההיבטים הביטחוניים הנוגעים בדבר. ההיתר ניתן לאור בקשתו של התושב לשהות לצד בת זוגו הגרה ביישוב, וכן בשים לב לעובדה כי שר הפנים אישר קודם לכך הענקת היתר "איחוד משפחות" לתושב, המאפשר לו לשהות באופן קבוע בשטח מדינת ישראל, לאור בקשתו של התושב לשהות לצד בת זוגו. ההיתר יעמוד בתוקפו כל עוד ההיתר מטעם משרד הפנים בתוקף ובת זוגו מתגוררת ביישוב, ובכפוף לבחינה עתית".

יש לציין כי תופעת ההתבוללות הולכת וחודרת בשנים האחרונות גם לישובים ביהודה ושומרון. פרשיה קודמת שהסעירה את ישובי השומרון היתה הכנסתו של ערבי מאזור רמאללה במשך חודשים לאחת מגבעות איתמר בידי צעירה יהודיה תושבת המקום שהיתה עמו בקשר זוגי.

לפני מספר חודשים התרחש עימות בין יהודים לערבים בישוב שילה לאחר שצעירים ערבים הגיעו למכולת בישוב עם נערות יהודיות מהאזור.

מילה קטנה לסיום:

השמעת הקול היהודי דורשת כסף ומשאבים רבים.

רק בזכותכם, ובזכות השותפים שלנו, אנחנו מצליחים לפעול ולחשוף את מה שבכלי התקשורת האחרים לא רוצים שתשמעו.
הצטרפו עכשיו לקול היהודי - יחד נשנה מציאות!

לתרומות לחצו כאן >>

תגובות (18) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 55 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד