בע"ה ט"ו תשרי תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

טיול חיזוק ליהודים שעזבו את כתות המיסיון

יד לאחים ארגן טיול בקברי צדיקים ליהודים שעזבו את הכתות המקיימות מסעות שכנוע ברחבי הארץ כמעט ללא הפרעה

  • יח"צ
  • ז' אלול תשע"ז - 12:47 29/08/2017
גודל: א א א
הסיור בצפת יד לאחים
הסיור בצפת יד לאחים

22 יהודים, שפעילי 'יד לאחים' הצילו בתקופה האחרונה מכתות המיסיון הנוצרי בישראל, השתתפו לפני כשבועיים בטיול גיבוש מיוחד שיזם עבורם הארגון.

מדובר בהמשך לתכנית 'שבת אחים' שהחלה בשנה האחרונה. במסגרת התכנית נערכים ערבי גיבוש אחת לחודש, בהם מכירים היהודים שעזבו את הכתות, יהודים עם סיפורי חיים דומים לשלהם, שומעים הרצאות מיוחדות ולומדים בחברותא עם בחורי ישיבה.

טיול לצפת מטעם יד לאחים

במסגרת הטיול, הגיעו חברי הקבוצה לעיר העתיקה בצפת, שם ערך להם סיור מודרך הרב יואב-זאב רובינסון, מבכירי המרצים ביד לאחים. הסיור כלל תפילה על ציון האר"י הקדוש במתחם בית העלמין בצפת, ביקור בתי הכנסת הייחודים הפרושים בעיר וטבילה במקווה האר"י.

רגע מיוחד היה בהמשך הטיול, עם הגיע קבוצת הניצולים לציון קברם של אביי ורבא, כאשר הרב חנוך גכטמן – מנהל המחלקה להצלה מכיתות המיסיון ביד לאחים, לימד אותם סוגיה בגמרא שבה נזכרו אביי ורבא, ודיבר עמם על הנגשת אור התורה לכמה שיותר יהודים סביבם.

לאחר ארוחת צהריים ב'מכון אסנט', השתתפו חברי הקבוצה בסדנת מוזיקלית ייחוית עם הרב עמרם מויאל, שלימד אותם על ייחודיות הניגון היהודי והכרה עם זהות היהודית הנשכחת.

היום החוויתי והארוך הסתיים בתכנית ביער ביריה שכללה ארוחת ערב, בליווי מוסיקלי של הרב ניסים בן חיים, שגם חיזק את המשתתפים באמונה ובביטחון בה'.

מנהל המחלקה, הרב גכטמן, סיפר כי הניצולים התרגשו כל כך מהטיול ומהחוויות הרוחניות שהיו שזורות בו, עד שבדרכם חזרה למרכז הארץ, הם התקשרו למכריהם שחברים עדיין בכיתות המיסיון, וניהלו עמם שיחות שכנוע במטרה להוציאם מהכת ולהשיבם ליהדות. "אתם חייבים להכיר את היהדות מקרוב, ולראות איזה אוצר יקר מסתירים מכם אנשי הכת", אמרו הניצולים לחבריהם.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד