בע"ה י"א כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יד לאחים ממשיכים במאבק בקמפיין המסיונרי

באמצעות מודעות ותשדירי רדיו מתריעים ביד לאחים מפני הפצת הדיסקים של הכת המסיונרית. הדוורים בהתלבטות קשה

  • יח"צ
  • י"ג חשון תשע"ח - 22:25 02/11/2017
גודל: א א א
הדיסק המסיונרי באדיבות יד לאחים
הדיסק המסיונרי באדיבות יד לאחים

הקמפיין המיסיונרי של הפצת מאות אלפי תקליטורים בתיבות דואר בכל רחבי הארץ נמשך בימים אלו, לתדהמת ומחאת חלקים נרחבים בקרב המוני העם היהודי. מיד לאחים נמסר כי באזורים שונים ברחבי הארץ יש כבר גל שני של חלוקת התקליטורים בתיבות הדואר. בארגון מגיבים במלחמת מנע הסברתית ורבת זרועות ושבים וקוראים לציבור לפקוח עין ולהסיר את הנזק החמור מתיבת הדואר בטרם יחצה את מפתן הבית.

כזכור, כבר בשבוע שעבר פנה עו"ד משה מורגנשטרן, בא כוח יד לאחים, אל היועץ המשפטי לממשלה, שר התקשורת ורשות הדואר בדרישה נחרצת להורות על הפסקת הפצת התקליטורים באמצעות הדואר, שכן הדבר מהווה הפרה בוטה לחוק העונשין האוסר פעילות להמרת דת בקרב קטינים ולנוכח החשש הברור שהתקליטור יגיע לידי קטינים.

בינתיים ליד לאחים זורמות פניות רבות מאוד של דוורים הנקרעים בין החובה המוטלת עליהם לחלק דברי דואר לבין צו מצפונם המקשה עליהם ליטול חלק בהפצת החומר המיסיונרי של מרשיעי הברית. לצד הפניות הללו, מוצף מוקד החירום של יד לאחים בפניות מגוונות של יהודים מכל חוגי הקשת המביעים זעזוע לנוכח התקליטור שהגיע היישר לביתם. באגף למאבק במיסיון של יד לאחים אומרים כי גל עצום כזה של פניות אינו זכור.

בתוך כך, עם ישראל ער ורבים מאוד נוקטים יוזמה עצמאית לבלימת התפשטות הנגע המיסיונרי. יו"ר המועצה הדתית ברעננה, אריה פרידמן, הודיע כי הוא מתכוון לגשת לתחנת המשטרה להגשת תלונה נגד המיסיונרים על עבירה על חוק העונשין  האוסר לשדל קטינים, בגין הדיסקים והחומרים מיסיונרים נוספים להם נחשפו ילדי העיר. 

יד לאחים העלה תשדירי אזהרה במגוון תחנות רדיו, בפריסה מקומית וארצית, עם המסר הבא: "זהירות מיסיון! יד לאחים מודיע: מאות אלפי דיסקים לצפייה חולקו בימים אלו בתיבות הדואר ברחבי הארץ בידי כת מיסיונרית במטרה לגרום ליהודים להמיר את דתם לנצרות. השמידו את הדיסק מיד עם קבלתו. שמרו על עצמכם ועל ילדיכם!".

במקביל, העניקו ראשי יד לאחים שורה של ראיונות בכלי התקשורת לכל סוגיה להזהיר גדולים על הקטנים מפני מגע עם התקליטור והפעלתו. במוקד החירום של יד לאחים התקבלה שיחה מרגשת של יהודייה שסיפרה לפי תומה כי עיצוב העטיפה של התקליטור שהציץ מתיבת הדואר משך את תשומת לבה בצאתה מהבית והיא שמה אותו בתיקה על מנת לצפות בו במשרדה. בהגיע למשרד, הפעילה את הרדיו ונחשפה לראיון שהעניק הרב שמואל ליפשיץ, מראשי יד לאחים, שהטיב להבהיר את הסכנה שבצפייה בתקליטור. "מיהרתי להשליך את הדיסק לאשפה והתקשרתי להודות לכם שהארתם את עיניי", אמרה האישה בקול נרגש.

ביד לאחים התרגשו לקבל פניות יזומות מצד כלי תקשורת מקומיים בערים רבות שבהן הופצו התקליטורים. הללו פנו ליד לאחים והציעו לפרסם מודעה אזהרה חינם החושפת את המטרה הזדונית המסתתרת מאחורי הפצת התקליטורים: להעביר יהודים על דתם רח"ל.

כמו לא היה די בכך, בערים שונות בהן נערך הקמפיין המיסיונרי הורו ראשי ישיבות ומנהלי ארגוני נוער לתלמידיהם להקדיש את שעות הערב להצטרפות אקטיבית התנדבותית למאבק שמנהל יד לאחים בימים אלו נגד התפשטות התקליטורים המיסיונרים. 

ביד לאחים מברכים את כל אלו שפנו עד כה להתנדב בחלוקת חומר מנע הסברתי באזור מגוריהם והעלו על נס את המתנדבים הרבים שהגיעו בעקבות מודעת האזהרה של יד לאחים שפורסמה בעיתון 'ישראל היום'. עם זאת, לנוכח היקף ההתפשטות של התקליטור המיסיונרי, שכאמור כמותו לא זכור בארגון, שבים ופונים למתנדבים נוספים להתגייס למערכה ולסייע בחלוקת החומר.

"לא ננוח ולא נשקוט עד בלימתו הסופית של הקמפיין המיסיונרי", הבטיחו השבוע ביד לאחים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 20 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד