בע"ה א' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יד לאחים: המשטרה והעירייה אפשרו חלוקת חומר מסיונרי

מסיונרים חילקו חומר נוצרי במהלך צעדת ירושלים בסוכות על אף איסור העירייה משנים קודמות. ביד לאחים אומרים כי שוטרים העלימו עין מחלוקת חומר לקטינים

  • יח"צ
  • כ"ה תשרי תשע"ט - 10:24 04/10/2018
גודל: א א א
מסיונרים במרכז ירושלים. ארכיון (באדיבות המצלם)
מסיונרים במרכז ירושלים. ארכיון (באדיבות המצלם)

מסיונרים מהכת הנוצרית היהודים המשיחיים ערכו פעילות מסיונרית במהלך אירוע "צעדת ירושלים".

הפעילות נערכה למרות שלפני מספר שנים הוציא ראש העיר דאז, אורי לופוליאנסקי איסור מטעם העירייה על הפצת חומר מסיונרי בצעדה.

"צעדת ירושלים" הינה אירוע קבוע הנערך בימי חול המועד סוכות כאות הוקרה לירושלים. האירוע מאורגן על ידי עיריית ירושלים ועל ידי חברות שונות.

בשני העשורים האחרונים החלו להגיע לאירוע גם קבוצות של גויים מכל העולם שבאו להצדיע לעיר.

לאחר שמיסיונרים מהכת הנוצרית "היהודים המשיחיים" ניסו לנצל את ריכוזם של עשרות אלפי יהודים במקום אחד כדי לנסות לשדלם להמיר את דתם לנצרות, קבע כאמור ראש העיר אורי לופוליאנסקי כי תיאסר פעילות מיסיונרים במסגרת הצעדה.

אך השנה בעיריית ירושלים התירו לעשרות מיסיונרים מהקבוצה המיסיונרית "VISION FOR ISRAEL" להשתתף בצעדה, והמיסיונרים מיהרו לנצל זאת לצורך הטפה אינטנסיבית.\

במחלקה להצלה ממיסיון ב'יד לאחים' טוענים כי לא היה מדובר בפעילות מיסיונרית אגבית, אלא בכזו המתוכננת היטב.

"המיסיונרים הגיעו עם חולצות מתאימות של קבוצתם ועם אלפי פליירים שחולקו ביניהם מראש וחילקו אותם לכל עובר ושב.

רק פעילותם של פעילי ומתנדבי סניף ירושלים ביד לאחים מנעה את המשך הפעילות המיסיונרית – כאשר הציבור הוזהר על ידינו שלא ליפול בפח".

עוד אומרים כי פעילות המיסיונרים נעשתה בראש חוצות, בצעדה רשמית בחסות העירייה ותחת סמלי שלטון לא זכורה במשך שנים רבות וכי מדובר בפרצה משמעותית.

בארגון מיהרו ופנו לראש העיר ירושלים בבקשה לאסור כבר מעתה את המשך השתתפותה של הקבוצה בצעדות הבאות, והדגישו כי העירייה אף נותנת בכך יד לפעילות האסורה לפי חוק.

"מפניות שקיבלנו" נאמר במכתב שנשלח לעירייה "עולה כי בחלק מן המקרים המיסיונרים אף פעלו בניגוד לחוק העונשין הקובע עונש מאסר על פעילות מיסיונרית בקרב קטינים, וחילקו חומרי הטפה לילדים ונערים. התעלמות העירייה מפעילות עבריינית זו, כמוה כמתן היתר מטעם העירייה למיסיונרים לעבור על החוק בראש כל חוצות – והיות העירייה שותפה לדבר עבירה".

העתק מהמכתב נשלח לרבנים הראשיים לישראל, ולרבנים הראשיים לירושלים, כמו גם לחברי הכנסת החרדיים וחברי המועצה החרדיים.

חלק ניכר מהפניות שנעשו ליד לאחים על ידי אנשים שנתקלו במיסיונרים כללו ביקורת קשה שהוטחה במשטרה. הורים רבים סיפרו כי הם פנו לשוטרים לאחר שהמיסיונרים פנו לילדיהם ותחבו לידיהם חומר מיסיונרי, אולם השוטרים לא נקפו אצבע – גם כאשר הובהר להם כי מדובר בעבירה חוקית.

ביד לאחים אומרים כי "מצער לראות שוב ושוב את אנשי המיסיון הנוצרי מנצלים כל פרצה כדי לפעול בפראות להפצת הנצרות בישראל, בין יהודים תמימים. כל עוד רשויות החוק לא יאכפו את סעיפי חוק העונשין הקובעים עונש מאסר למטיפים לקטינים, וכל עוד לא יחוקק חוק האוסר כל פעילות מיסיונרית בארץ, מחזות מבישים נוספים שכאלו, הם רק עניין של זמן. רק חוק שייאכף, יבטיח את ביטול מלאכת השמד המיסיונרית הנואלת שאינה פוסקת במשך עשרות בשנים" אמרו.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד