בע"ה ח' כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יהודיות שיצאו מכפרים השתתפו בשבת הכנה לראש השנה

לקראת ראש השנה ערך ארגון יד לאחים שבת כ-70 נשים שיצאו מכפרים ערביים

  • יח"צ
  • כ"ח אלול תשע"ז - 11:55 19/09/2017
גודל: א א א
ילדים של נשים שיצאו מכפרים ערביים. ארכיון
ילדים של נשים שיצאו מכפרים ערביים. ארכיון

כ-70 נשים שיצאו בעזרת ארגון יד לאחים מכפרים ערביים השתתפו עם ילדיהן בסמינר גיבוש מיוחד שנערך בשבת האחרונה, כהכנה לקראת חגי תשרי. השבת נערכה במתחם אירוח במרכז הארץ.

הסמינר נפתח כבר ביום שישי, בארוחת צהריים שלוותה במופע על ימי הרחמים והסליחות, בשילוב של דברי התעוררות ובשירי נשמה וסליחות.

כמה מהנשים הדליקו נרות לראשונה מאז חולצו מהכפרים הערביים. לאחר מכן, הן סיפרו כי היה זה רגע מיוחד שגרם להן להרגיש מחוברות יותר לעם ישראל. אחת מהן שלמדה בעברה בפנימייה דתית אף פרצה בבכי וסיפרה כי הדלקת הנרות החזירה אותה באחת לימים שבהם שמרה תורה ומצוות, וכי מכאן ולהבא היא מתכוונת לשמור שבת כהלכתה ולהתחזק בשמירת התורה והמצוות.

במהלך השבת ערכו העובדות הסוציאליות של יד לאחים סדנת הכרות בין הנשים, שבמהלכה התברר למשתתפות כי כמעט כולן חולקות סיפור חיים דומה וקשה. לצד זאת לוותה השבת בהרצאות, תכניות מגוונות ושיחות נפש לתוך הלילה שנועדו לעודד את הנשים להשאיר מאחור את עברן העגום ולצאת לדרך יהודית חדשה.

בהרצאות שמו המרצים דגש על הקניית ערכים יהודיים ועל החגים הקרובים, כמו גם על העובדה שמדובר בזמן של תשובה בו יכול כל יהודי לפתוח דף חדש, להשאיר מאחוריו את עברו ולהתקרב לקב"ה. כמה נשים שיתפו את כולם בהתרגשות לקראת הימים הנוראים הראשונים בחייהם כשהם יחוו אותם בין אחיהם ואחיותיהם.

במקביל, לאורך כל שעות הסמינר, נערכו פעילויות מיוחדות לילדים על ידי צוות מיוחד של גננות ומדריכות, כשבמוצאי השבת חולקו להם פרסים יקרי ערך.

בארגון 'יד לאחים' מציינים כי פעילות השבת כולה הוקדשה לעילוי נשמתו של מייסד הארגון הגאון רבי שלום דב ליפשיץ זצ"ל, שדחף ועודד לערוך מידי תקופה שבתונים כגון אלו לנשים שיצאו מכפרים ערביים, כדי לחזק את זהותן היהודית.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד