בע"ה כ"ג אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יהודי אמר ''הר הבית בידינו'' והורחק מההר למשך חודשיים

תום ניסני, מנכ"ל 'בידינו - הקרן למורשת הר הבית', הורחק מההר למשך חודשיים בגלל שאמר "הר הבית בידינו". ניצב תורג'מן: "הדבר נחוץ לשם מניעת פגיעה חמורה בביטחון הנפש".

  • מערכת הקול-היהודי
  • ד' אב תשפ"א - 15:25 13/07/2021
גודל: א א א
(מעיין ברבי/TPS)
(מעיין ברבי/TPS)

תום ניסני, מנכ"ל 'בידנו - הקרן למורשת הר הבית', הורחק על ידי מפקד מחוז ירושלים למשך חודשיים מהר הבית מכיון שאמר את המשפט האלמותי שאמר מח"ט 55, חטיבת המילואים של הצנחנים במלחמת ששת הימים, אז אל"מ מוטה גור, לימים הרמטכ"ל ה-10.  

לפני כשבועיים נעצר ניסני למשך 6 שעות בגלל ששר התקווה בהר וקרא "הר הבית בידנו". ניסני שוחרר בסיום חקירה אך חפציו האישיים כולל הטלפון האישי ומצלמת הגו-פרו עדיין נמצאים בידי חוקרי משטרת מרחב דוד בירושלים, זאת ללא סיבה נראית לעין. לאחר מספר ימים טלפן אחד החוקרים מתחנת המשטרה לניסני וביקש ממנו את הקוד לטלפון הנייד שלו, אך נענה בשלילה.

ניצב תורג'מן כתב בין היתר: "מתוקף סמכותי ובהיותי סבור כי הדבר נחוץ לשם מניעת פגיעה חמורה בביטחון הנפש או הרכוש, הריני מורה בזאת כי תום ניסני לא יכנס, לא ישהה ולא ימצא בשטח הר הבית ומבואתיו"

הצביעו והשפיעו - סקר הגולשים של הקול היהודי >>

העיתונאי ופעיל הר הבית ארנון סגל כתב בחשבונו: "חברי היקר תום ניסני הורחק מהר הבית למשך חודשיים בגלל שהכריז ש"הר הבית בידינו" (נדמה לי שבמצטבר הוא הורחק עד היום למשך כשנתיים), וזאת כביכול "לשם מניעת פגיעה חמורה בביטחון". מפקד המחוז תורג'מן שחתום על ההרחקה הוא אותו אחד ששיבח שוטרים שלא הגיבו על השפלתם בידי מוסלמים בהר לאחרונה", דברי סגל.

מתום ניסני נמסר כי "במשטרת ירושלים ממשיכים להקרין פאניקה ולחץ שרק מייצר מתח ומתסיס את העניינים בהר. העלייה שבסופה עוכבתי שלא כדין בתחנת המשטרה למשך שעות רבות עברה בצורה נפלאה, עד שהמשטרה החליטה להרוס אותה. נשקול פנייה לערכאות משפטיות נגד הרדיפה המשטרתית הזו כנגדי".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי

מאיתמר ברקאי, עורך-הדין של הארגון נמסר כי: "לאור התנהלות המשטרה במועד עיכובו של תום ולאור הנסיבות בהן בוצע העיכוב האמור, נראה כי מדובר בעיכוב סרק אשר נעדר כל בסיס משפטי וחוקי. הדברים דומים אף בנוגע לתפיסת רכושו של תום, זאת אף לאור נתונים המצויים בידינו (לרבות סרטונים המתעדים את העיכוב ותפיסת הרכוש). 

מזה מספר חודשים שאנו מצויים בדין ודברים מול משטרת מחוז ירושלים ומרחב דוד, זאת לאור התנהלות מקוממת במיוחד של הללו כלפי יהודים המבקשים לממש את זכותם החוקית והחוקתית לעלות להר הבית".

​בשיחה שערך ניסני בפודקאסט של הקול היהודי סיפר כי הופתע לראות את התנגדות המשטרה לסממנים יהודים בהר הבית, ואמר: "לא יכול להיות שבהר הבית נרגיש כבמדינת אויב". מאז מתמסר למיזמים לחיזוק האחיזה היהודית במקום.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד