בע"ה י"ח תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יחקרו קשריו של רובינשטיין עם תומכי המסתננים?

בעקבות הפרסום בקול היהודי הוגשה בקשה לנציב תלונות הציבור בדרישה שיחקור את קשריו של השופט רובינשטיין עם המוקד לפליטים ומהגרים

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט תמוז תשע"ט - 08:31 01/08/2019
גודל: א א א
הרשות השופטת
הרשות השופטת

עמותת "עוטף תחנה מרכזית" פנתה לנציב תלונות הציבור על שופטים בבקשה לברר את יחסיו של שופט העליון (בדימוס) אליקים רובינשטיין עם הארגון הקיצוני "המוקד לפליטים ומהגרים", העוסק בתמיכה במסתננים האפריקאים.

לפני מספר שבועות פרסמנו באתר כי השופט רובינשטיין השתתף באירוע חגיגות עשרים שנה לפעילותו של המוקד לפליטים ומהגרים שנערכו בתל אביב. רובינשטיין הוזמן כאורך כבוד לחגיגות. 

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

לכאורה נראה היה כי מדובר בדבר מקובל ושגרתי. אך על פי המידע שפרסמנו עלה כי רובינשטיין, שכיהן גם כמשנה לנשיאת העליון, דן לפני כשלוש שנים בעתירה שהגיש "המוקד" נגד מתווה הרחקת המסתננים למדינה שלישית.

בעתירה זו פסק רובינשטיין לטובת המסתננים ובכך פסק גם לצידם של אנשי המוקד. הדבר העלה בקרב פעילי עוטף תחנה מרכזית את ההשערה כי בין רובינשטיין לאנשי המוקד קיימים קשרים נוספים וכי בעטיים הוא הוזמן לאירוע. 

בעקבות כך כאמור הוגשה הבקשה לנציב תלונות הציבור על שופטים שיחקור האם היה ניגוד ענינים בעת הדיון בעתירה וכן האם ישנם קשרים נוספים בין רובינשטיין למוקד. 

בנוסף הוגשה בקשת חופש מידע להנהלת בתי המשפט על-מנת לחשוף את יומני הפגישות של רובינשטיין. הבקשות הוגשו בסיוע ארגון לביא - זכויות האזרח ומנהל תקין.

 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד