בע"ה י"ג תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יריב היה ב"אורות" על עבודה עברית

​משפחת עטר שנספתה הקפידה לשפץ את ביתה ב'עבודה עברית'. "יריב סיפר לי כמה זה כיף להעסיק יהודים, כמה זה מחזק"

  • אלחנן גרונר
  • כ"ב חשון תשע"ט - 11:07 31/10/2018
גודל: א א א
יריב עטר (באדיבות המשפחה)
יריב עטר (באדיבות המשפחה)

חיים שלמים נמחקו אמש בתוך רגעים ספורים בתאונה המחרידה בה נספו בני משפחת עטר מפסגות. הורים וששת ילדיהם על בסערה השמימה והאסון בלתי נתפס.

מי שהכירו זווית מסויימת בחייהם של משפחת עטר היו אנשי "מוקד עבודה עברית", אליהם פנה אב המשפחה, יריב, כשהחליט לבצע שיפוץ בבית לפני כשנתיים.

"את יריב הכרתי לפני כמעט שנתיים, הוא התקשר אלי וסיפר לי שהוא רוצה קבלן "עבודה עברית" לשיפוץ של חדר אמבטיה", כתב אמש איתן רבינוביץ', מנהל מוקד עבודה עברית.

"עזרתי לו למצוא אנשים מתאימים והוא התלבט מאוד האם ללכת על עבודה עברית כי זה לא מוכר, אולי יקר ועוד טענות שונות.

לאחר התלבטות קצרה, הוא חזר אלי ואמר שהוא מבין שאין על עבודה עברית והוא רוצה לחזק את החיבור בין היהודים. את העבודה הוא סגר עם אחד הקבלנים מהאזור", סיפר רבינוביץ'.

חיזק בתורה ומצוות

לאחר ביצוע העבודה חזרתי אליו לקחת ממנו משוב על העבודה והוא היה ב"אורות" על עבודה עברית ועל והעבודה המקצועית של הקבלן.

הוא סיפר לי כמה זה כיף להעסיק יהודים, כמה זה מחזק, הוא אמר בהתרגשות: "איזה רמת אמינות, בעולם זה לא קיים!"

לאחר ביצוע העבודה שוחחנו עוד מספר שיחות, חלקן קשורות לעבודה וחלקם לעבודת ה'. זה היה השלב שאני גיליתי כמה כיף לעבוד ולהיות בקשר עם יהודים.

אתה עוזר ליהודי להעסיק את האחים שלו, ואותו היהודי מחזק אותך בתורה ומצוות.

יה"ר שההקפדה שלו על עבודה עברית לחיזוק הקשר והאחווה בין היהודים והדיבורים החמים שעוררו אותי יעמדו לזכותו ולזכות כל משפחתו", כתב רבינוביץ'.

"אני מעדיף לשלם יותר כסף ליהודי"

"לא יאומן איזה איש זהב", כתב בכאב הקבלן שביצע את השיפוץ. "מבין כל השכנים הסובבים אותו שהעסיקו ערבים הוא חיפש דווקא להעסיק יהודים. בן אדם עם שמחה, אורך רוח, פשטות והתחשבות. יהי זיכרו ברוך".

יוחנן, קבלן נוסף מאזור בנימין שביצע שיפוץ בבית המשפחה אך לפני חדשיים בעבודה עברית, סיפר לקול היהודי על החשיבות שראו יריב ושושי בעבודה עברית.

"עשיתי להם שיפוץ של המטבח לפני חדשיים. על העניין של העבודה עברית הם מאוד הקפידו, אפילו שיש הרבה שעובדים עם ערבים בפסגות.

אמרתי לו בהתחלה, יש פה ערבים שעובדים בפחות כסף, למה לא לקחת אותם? הוא אמר לי חד וחלק - אני מעדיף לשלם יותר כסף ליהודי מאשר לקחת ערבים בזול.

יריב היה אדם מאוד ישר, אף פעם לא היה איתו שום ויכוח, בן מאוד מאוד נח, הוא דיבר איתי שהוא רוצה לבצע עוד עבודות בבית אבל לצערינו זה נגמר ככה".

בני משפחת עטר יובאו למנוחות בשעה 14:30 בבית העלמין בנתניה.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד