בע"ה ו' אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כך ניצלו המסיונרים את מצוקת העולים

מסיונרים מפעילים בית תמחוי באשדוד ומנצלים את מצוקת העולים. ביד לאחים החליטו למצוא פתרון לרווחת העולים

  • יח"צ
  • י"ח תמוז תשע"ז - 16:10 12/07/2017
גודל: א א א
הערב שארגן יד לאחים לעולים צילום: יד לאחים
הערב שארגן יד לאחים לעולים צילום: יד לאחים

הפניות שהגיעו בשנה האחרונה למוקד החירום של יד לאחים העידו על מוקד חדש של מאבק במיסיון, שבמסגרתו בחרו המיסיונרים לנקוט באמצעי מקומם. המדובר בקהילה המיסיונרית הנמצאת באזור התעשייה של אשדוד, אשר מסתתרת מאחורי השם התמים 'בית הלל', שהחלה לחלק מידי שבוע סלי מזון לעשרות רבות של עולים חדשים, רובם מחבר העמים. הכוונה הזדונית העומדת מאחורי החלוקה הזו היא הרצון להתחבר אל אותם עולים ולהמיר בהמשך את דתם רחמנא ליצלן.

ביד לאחים הבינו שמדובר בפעילות מיסיונרית מסוכנת וחלקלקה: העובדה שהעולים החדשים נקלעו למצוקה כיוון ששום גוף פרטי או משרד ממשלתי לא עזר להם להביא פת לחם אל ביתם, גרמה למיסיון לנצל זאת לטובתו.

במחלקה להצלה ממיסיון של יד לאחים שיגרו מיד צוות שיעמוד במקום מידי שבוע ויזהיר את הבאים בשעריו מפני כוונתם האמיתית של המיסיונרים. כאבם של הפעילים נוכח התופעה המקוממת גבר שבעתיים כאשר הם נתקלו בזוג עולים דתיים ממקסיקו שבאו למקום מחוסר כל.

לאחר מאמץ רב הצליחו הפעילים לאסוף את מספרי הטלפונים ופרטיהם האישיים של כ-60 יהודים שפקדו את המקום בכל שבוע והחליטו לנקוט בצעדים נמרצים.

ביום שני בשבוע שחלף כינס אותם יד לאחים לערב מיוחד תחת הכותרת "תורה, פיצה וגיטרה". במקום המפגש חיכתה לנוכחים ארוחת ערב חמה ומשביעה, שלוותה בליווי מוזיקלי של אמן שהגיע במיוחד ושר שירים יהודיים בשפה הרוסית, ומשחקים מתנפחים לילדים. במרכזו של הערב המיוחד הודיעו פעילי יד לאחים לנוכחים על סדרה של פעולות שנועדה להסדיר את מצבם הכלכלי הקשה ולמצוא עבורם חלופות הולמות מבלי שיצטרכו לעמוד בקשר עם ציידי הנפשות המיסיונריים.

האפשרויות שהוצגו לנוכחים היו מגוונות והציעו לכל אחד אפשרות להגיע בכל יום לבית התמחוי של עמותת 'מנה חמה' כדי לקבל אוכל חם, שוברים לקניית מזון באחת מרשתות המזון הגדולות בעיר, עזרה במילוי טפסים לצורך קבלת מצרכים מ'יד עזרא ושולמית', וגולת הכותרת: כרטיס מועדון חדש של יד לאחים שיעניק להם הטבות רבות במגוון דרכים. 

בארגון מציינים לשבח את הרב אבי אמסלם – חבר מועצת העיר מטעם ש"ס שעמל רבות כדי למצוא פתרון הולם לתופעה הנלוזה וכן את ארגון 'חב"ד בעליה' בהנהלת הרב שמחה קוליעקב שהקדיש את המבנה שלו לטובת הפעילות.

הרב חנוך גכטמן, מנהל המחלקה להצלה ממיסיון של יד לאחים, מעיד כי "הערב הזה לימד אותנו שחושך לא מגרשים במקלות אלא באור. דווקא על ידי הצבת אלטרנטיבה הולמת הצלחנו לשמוט את השטיח מתחת לרגלי המיסיונרים ואנו מאמינים כי לא ירחק היום שבו בית התמחוי שלהם ייסגר על מנעול ובריח מחוסר באנשים שיפקדו את המקום".

ביד לאחים אומרים, כי פעילות יד לאחים הוכתרה בהצלחה רבה וכי כל המשתתפים הודיעו כי הם יפסיקו את הקשר עם המיסיונרים ואף יודיעו לחבריהם לעשות כן, לאור האלטרנטיבה שהציג להם יד לאחים. לדבריו, אנשי יד לאחים ימשיכו במקביל להתייצב מחוץ למתחם המיסיונרי מידי שבוע. "כל עוד המפגע המיסיונרי ימשיך לפעול אנו נעמוד שם כדי להתריע ולהזהיר. באשדוד כמו בכל מקום בארץ, לא ננוח ולא נשקוט עד שהמיסיונרים יניחו ליהודים תמימים לנפשם".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 12 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד