בע"ה י"ט תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כנס תנועות המקדש: "תכנון צעדים מעשיים להקרבת קרבן פסח"

כנס תנועות המקדש שהתקיים אתמול (שלישי) עסק בתכנון צעדים מעשיים להקרבת קרבן פסח בהר הבית. המשתתפים הציעו דרכי פעולה אפשריות אם הרשויות ימנעו גם השנה את הקרבת הפסח: חזרה גנרלית של הקרבת הקרבן, צעדת כבשים לבית ראש הממשלה ועתירה לבג"ץ היו חלק מהרעיונות.

  • ג' אדר תשע"ג - 18:00 13/02/2013
גודל: א א א
כנס תנועות המקדש שהתקיים אתמול (שלישי) עסק בתכנון צעדים מעשיים להקרבת קרבן פסח בהר הבית. המשתתפים הציעו דרכי פעולה אפשריות אם הרשויות ימנעו גם השנה את הקרבת הפסח: חזרה גנרלית של הקרבת הקרבן, צעדת כבשים לבית ראש הממשלה ועתירה לבג"ץ היו חלק מהרעיונות.
כנס לתכנון צעדים מעשיים להקרבת קרבן פסח, נערך בירושלים בהשתתפות הרב יואל שוורץ ראש ישיבת דבר ירושלים ומרבני הנח"ל החרדי, הרב ישראל אריאל ממכון המקדש, הרב מרדכי רבינוביץ מגבעת אסף וגם חבר הכנסת משה פייגלין שקרא לחזור לנקודת המפגש בין הגוף לרוח, בין הפיזיקה למטפיזיקה, שהמוקד שלו נמצא בהר הבית.
[caption id="attachment_57100" align="aligncenter" width="490" caption="הקהל בכנס"]
הכנס הוא יריית הפתיחה לפעילות אירגוני המקדש בניסיונות להקריב השנה את קרבן הפסח. המארגנים מרוצים מהנוכחות הגבוהה של כמאה איש שבאו לכנס למרות שהוא לא פורסם בעיתונות. "מדובר בהצלחה גדולה שמוכיחה שיש דרישה רחבת היקף לחידוש הפעילות היהודית בבית המקדש", אומר פרופ' הלל וייס, ומסביר שראש חודש אדר נבחר כיום הכינוס, כי במקדש החלו ביום הזה ההיערכויות לשנה היהודית החדשה המתחילה בחודש ניסן.
הנואמים בכנס הביעו תרעומת ופליאה על ראש הממשלה ורשויות החוק המונעות את הזכות הבסיסית לקיום המצוה מן החשובות והחמורות בתורת ישראל. מה גם שהקרבת הפסח הוא למעשה נוהל רגיל כבכל צאן מאכל, כאשר הבשר כולו נאכל, ורק החלב והדם מוגשים למזבח.
[caption id="attachment_57099" align="aligncenter" width="448" caption="חבר הכנסת משה פייגלין עם הרב אלבוים"]
 
נעם פדרמן המגיע מידי שנה בערב הפסח לשערי הר הבית עם כבש כשר במטרה להקריבו, פרש בפני הציבור מתוך ניסיונותיו את האופציות הקיימות כיום למי שלא רוצה להכשל בחיוב-כרת הכרוך במי שמתרשל מהבאת קרבן הפסח. בנוסף השתתף בכינוס הרב יוסף אלבוים מהתנועה לכינון המקדש, שנשא דברים על תרומת אביו הרב אביגדור אלבוים זצ"ל, ל'תחיית הקודש והמקדש', שהכינוס התקיים לזכרו במלאות שלושים לפטירתו.

בכנס שהתקיים באולמי מנהיגות יהודית, נדונו גם סוגיות הלכתיות הקשורות למצוות מחצית השקל, שבראש חודש אדר החלה התנדבותו בימי המקדש. הרב יונתן בן אליעזר דיבר על חשיבות המעבר לשיטה המוניטרית של כסף בעל ערך, שממשלות ובנקים לא מדפיסים אותם באופן שרירותי. הרב מאיר חקאק סקר את ניסיון הקרבת הפסח שנעשה בשנת ה'תשס"ז, ואת יחסם של הבג"ץ המשטרה והתקשורת לנושא. בתום הכנס הוקרן שיעורו של הרב אורי שרקי על כמיהת בעלי החיים להקרבה בקודש, וחוסר נוחותם להישחט רק למטרות אכילת חולין.
משתתפי הכנס העלו רעיונות שונים להגברת המודעות הציבורית, ולפעילות מעשית להקרבת קרבן הפסח כבר השנה. נידונו כמה דרכי פעולה, ביניהם עתירה לבג"צ אם הרשויות שוב יסרבו לאשר את הקרבן. צעדת כבשים לבית ראש הממשלה, וחזרה גנרלית של הקמת מזבח מאולתר וכשר, שחיטת כבש וזריקת דמו עם כהנים לבושים בבגדי כהונה כשרים, צעדת כבשים. עשרות מהנוכחים חתמו במקום על עצומה לראש הממשלה בדרישה לאפשר את חופש הדת והפולחן במקום המקדש. והוסיפו שאם המאמצים יוכתרו בהצלחה, נוכל לראשונה לחגוג באופן אמיתי את שחרור ירושלים, שכיבוש האוייב חיסל מתוכה את פעילות המקדש, ועם ישראל בכל הדורות מייחל ומתפלל לחידושו.

 הכתבה באדיבות המטה המשותף של תנועות המקדש

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד