בע"ה כ"ה אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כתב אישום נגד הרב וולפא בגין הסתה לסירוב פקודה

פרקליט המדינה החדש שי ניצן מעביר הילוך: כתב אישום הוגש הבוקר נגד הרב שלום דב וולפא ונגד עוזרו שבתאי ויינטראוב בגין "הסתה לאי ציות", זאת בעקבות הבעת תמיכה ותשלום מענקים לחיילים שסירבו לגרש יהודים מביתם

  • אלחנן גרונר
  • ט' אדר ב תשע"ד - 12:40 11/03/2014
גודל: א א א

צעד נוסף מבית היוצר של שי ניצן, במטרה לסתום את פיותיהם של אוהבי ארץ ישראל.

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר (ג') לבית משפט השלום בעיר כתב אישום כנגד הרב שלום דב וולפא ושבתאי ויינטראוב, תושבי בית"ר עילית וקרית מלאכי, בני 66 ו- 42, בגין הסתה לאי ציות. 
הרב וולפא, חסיד חב"ד, עומד בראש 'המטה להצלת העם והארץ', וידוע בעמדותיו הבלתי מתפשרות בכל הנוגע לגירוש יהודים מבתיהם.

על פי כתב האישום, לפני כארבע וחצי שנים, בד' בחשוון תש"ע, במהלך טקס השבעת טירונים מגדוד "שמשון" שנערך ברחבת הכותל, הניפו 2 חיילים שלט שעליו כתוב "גדוד שמשון לא מפנה בחומש". החיילים נשפטו במשפט צבאי ביחידתם ונדונו ל- 20 ימי מחבוש.

שלושה שבועות לאחר מכן התקיים במסעדה בירושלים כנס של "המטה להצלת העם והארץ". בכנס נכחו מאות אנשים, ביניהם הרב וולפא וויינטראוב, אשר ישבו יחד עם אחרים לצד שולחן הנואמים, כשמאחוריהם כרזה גדולה עליה נכתב "טקס הענקת צל"ש לאסירי ציון". במהלך הכנס נשאו השניים ונוספים נאומים, חילקו תעודות "גיבור ישראל" לקרובי משפחות החיילים ומסרו להם מעטפות עם כסף מזומן עבור ימי המחבוש.

ויינטראוב הנחה את הטקס והכריז בפני הקהל, "תדע כל אם עבריה, שאם בנה יניף את הדגל "גדוד שמשון לא מפנה בחומש", על כל יום יקבל 1100 ש"ח".

לאחר מכן, נשא הרב וולפא דברים בפני המשתתפים בכנס ודיבר על "עקידת יצחק" והוסיף, "אברהם יודע שזה רצון ה'. החיילים עשו עקידה בעצמם. הם עשו את הדבר הנכון לקב"ה, לעם ישראל... אנחנו רוצים להסביר לצבא, שכל חייל שיקבל כלא על סירוב פקודה, על הפקודה הזו הבלתי חוקית בעליל לפנות יהודים מארץ ישראל, אז יהיה עבורו פרס... אם מפקד רוצה לתת פרס לחיילים, אז שישים אותם בכלא." במהלך מסירת התעודות והמעטפות לעיני הקהל והמצלמות, שאל אחד מהיושבים בקהל מהו סכום הכסף שנמסר במעטפה. ויינטראוב השיב: "יש לפי הימים. הם ישבו 18 יום, 1,100 ללילה. 19,800 ש"ח".

הרב וולפא מואשם בהסתה לאי ציות גם באירוע נוסף. בכ' אב תשע"א סירב החייל עידן הרשליקוביץ פקודה ולא יצא עם יחידתו למשימת הרס המאחז רמת מגרון. החייל נשפט במשפט צבאי ביחידתו, ונדון ל-20 ימי מחבוש.

כשבועיים לאחר מכן התקיים ביישוב נופים שבשומרון כנס להכרזה על הקמת "הרשות היהודית ביהודה ושומרון". הרב וולפא נשא דברים בתחילת הכנס ונאומו עסק, בין היתר, בזכותו של העם היהודי על ארץ ישראל, והחשש מפני החלטות ממשלה עתידיות למסירת שטחים.

בסוף דבריו אמר את הדברים הבאים: "אבל יש נקודת אור. יש אורות שמבצבצים, וזה החייל עידן הרשליקוביץ שהיה מוכן לשבת 20 יום בכלא כדי שלא לעבור עבירה כזו. עבירה של הריסת בתים, של פינוי בתים, ושל גירוש יהודים מארץ ישראל. לכן, בעבירה כזו בוודאי שהחיילים מצווים לסרב פקודה, פקודה בלתי חוקית בעליל, וחס ושלום לא לפנות יהודים. ישנו יהודי הרוצה בעילום שמו... שהוא, יש לו רק מטרה אחת בחיים, שכאשר נותנים לחייל שמסר את נפשו שיישב בכלא, הוא נותן, זה לא הכסף שלנו, אלף שקל ביום. מה הרווח מזה? פשוט, מפקד שנותן לחייל שסירב פקודה כלא, שידע שהוא נתן לו פרס. אני רוצה שחיילים שסירבו פקודה יבואו למפקד שלהם, ויגידו לו, דחילק, תן לנו כמה ימים בכלא, המצב בבית לא טוב (תוך כדי שהוא מחייך)... כבר כמה פעמים עשינו את זה... המפקד ידע שהוא נותן פרס לחייל".

לאחר מכן הזמין הרב את הורי החייל לקדמת הבמה, הוציא ממעטפה חבילות של כסף מזומן ואמר להם: "אני רוצה לומר לכם שזה לא עשרים אלף שקל, זה עשרים פעם אלף שקל, כלומר אלף שקל לכל יום. 20 חבילות, יום ראשון, יום שני...כל הכבוד להורים שמחנכים ילדים בצורה כזו. באמת כל הכבוד".

יש לציין כי בתקופה האחרונה, מאז שנכנס שי ניצן לתפקידו כפרקליט המדינה, חלה התקדמות מפתיעה בתיקים שונים הקשורית לחדש להסתה מקרב אנשי ימין ואוהבי ארץ ישראל. הדבר תבטא בין השאר בתיק "מתגייסים באמונה", בחקירתו של פעיל השכונות משה בן זיקרי, בהגשת כתב אישום נגד שניים ממפעילי אתר הקול היהודי, וכן בחקירת מגיבים בפייסבוק.

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד