בע"ה י"ג תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לאחר חשיפת הקול היהודי: המחבלים החוגגים הועברו לבידוד, מחבריהם ישללו זכויות

חשיפת הקול היהודי אודות סרטון שצלמו מחבלים ערבים מתוך הכלא המתעד חגיגת אירוסין לרוצח, הובילה לכליאתם בבידוד בכלא אחר ליד באר שבע. מחבריהם לאגף ישללו הביקורים, הקנטינה והטלויזיות "עד לבירור העניין"

  • אלחנן גרונר
  • ה' שבט תשע"ג - 14:19 16/01/2013
גודל: א א א

בעקבות חשיפת הסרטון בקול היהודי, המתעד חגיגת אירוסין שערכו מחבלים בכלא אשל בבאר שבע, הושלכו אמש 27 מחבלים המצולמים בסרטון לבידוד.

לקול היהודי נודע כי בשעות הצהריים דיווחו המחבלים מתוך הכלא כי מספר מחבלים ובהם נאסר אבו קויק שחגג את אירוסיו, הועברו לבית סוהר אחר, וכנגד מספר מחבלים נוספים הוטלו סנקציות אחרות.

ביום שני השבוע פורסם בקול היהודי סרטון שצולם בידי מחבלים מארגון הפת"ח בתוככי כלא אשל, בו נראות חגיגות האירוסין של נאסר אבו קויק ימ"ש, מחבל ערבי שרצח את תושבת נווה צוף, שרה לישה הי"ד, ואת החיילים אלעד ולנשטיין ועמית זנה הי"ד בפיגוע ירי בואדי חרמייה בשנת תשס"א.

בסרטון נראים עשרים ושבעה מחבלים ערבים שבאו לחגוג עם החתן המאושר, כשלצידו יושב ורמזי עובייד, ששימש כראש גדודי חללי אל אקצה באיזור רמאללה. עובייד נידון לשמונה מאסרי עולם על חלקו בפיגועים רבים, ובהם רצח מאריק גבריאלוב הי"ד שהגיע לקנות רכב ברמאללה, נחטף, נרצח וגופתו הוצתה בידי עובייד ופקודיו.

צפו במחבלים חוגגים:

בתשובה לפניית הקול היהודי לשירות בתי הסוהר, שם לא ידעו על קיומו של הסרטון, נמסר בתגובה כי "הצילום שפורסם ייבדק והאסירים המעורבים יענשו במלוא החומרה".

ואכן, בכלי תקשורת ערביים דווח אמש, כי 27 המחבלים המצולמים בסרטון ובראשם עובייד ואבו קויק נשלחו לבידוד. בשב"ס סירבו לאשר רשמית את הידיעה והודיעו כי בתום הטיפול במצולמים תפורסם הודעה מסודרת. "אין בכוונתנו להתייחס לפרסומים ממקורות שונים. האירוע נמצא בבדיקה וכפי שהגבנו המעורבים יענשו בחומרה", נמסר לקול היהודי מדוברות שב"ס.

בתגובה לפרסום, מסרה משפחתה של לישה הי"ד לקול היהודי כי "אנחנו מתפללים ליום שהרוצחים הללו יחוסלו. כך גם לא נצטרך לממן את כל ההוצאות והכסף שנשפך עבורם".

 הצילומים מתוך הכלא לא פוסקים, ואתמול פורסמו ברשת הפייסבוק שתי תמונות נוספות של מחבלים מתוך בתי הכלא בישראל. על פי הפרסום, בתמונה אחת נראה מוחמד עבד אל-רחים טאהא בן 21 מחברון, והיא פורסמה לרגל שחרורו לאחר 22 חודשי מעצר מנהלי. יש לציין כי טאהא מצולם במתחם אוהלים של שב"ס ולא בתוך בית כלא.

התמונה השנייה היא של המחבל פוואז עבאדין מחברון, שנידון לארבע עשרה שנות מאסר על חלקו בהשלכת אבנים ומטעני חבלה על כוחות צה"ל, ובגין פיגוע ירי שביצע. לטענת הערבים, עבאדין סובל מבעיה רפואית ואינו זוכה לטיפול מתאים בכלא.

מועד צילום התמונות אינו ידוע, אך כמות הצילומים הגדולה היוצאת מבין כותלי הכלא, מלמדת על המאגר הגדול של מכשירי הפלאפון שהוברח פנימה בדרכים שונות ומשונות. ניתן להעריך כי השימוש במכשירי הטלפון לא מסתכם בתיעוד הווי חיי המחבלים בכלא הישראלי, ומקל על ראשי הטרור להמשיך ולפעול, גם בין כתלי הכלא.

סמוך לשעה 18:00 הערב (רביעי), פנתה דוברות שירות בתי הסוהר לקול היהודי ואישרה באופן רשמי כי "27 האסירים שצולמו בסרטון, הועברו לבידוד בכלא אלה הממוקם במתחם באר שבע וינקטו נגדם צעדי ענישה נוספים. לשאר האגף בו היה הצילום נשללו הפריוולגיות כגון קנטינה ביקורים וטלויזיות, וזאת עד לברור העניין".

תגובות (17) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד