בע"ה י"ז תמוז תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לאחר הפרסום: מועצת עין מאהל הסירה את התכנים הלאומניים

בעקבות הפרסום בקול היהודי ועצירת תקציבי משרד הפנים הוסרו מאתר המועצה ההתבטאויות הקיצוניות

  • שלום פרידמן, הקול היהודי
  • כ"ג סיון תשפ"ג - 14:49 12/06/2023
גודל: א א א

בעקבות הפרסום בקול היהודי מועצת עין מאהל הסירה את התכנים הלאומניים מאתר המועצה.

אתמול (א') חשפנו בקול היהודי, כי באתר המועצה המקומית עין מאהל שבגליל ישנם תכנים לאומניים ערבים, כשבין השאר המועצה מוגדרת באתר ככזו הנמצאת ב"פלסטין", וישנה הנצחה לשהידים מבני הכפר שנהרגו לדבריהם בידי "הכנופיות הציוניות", קרי: לוחמי חטיבת גולני.

לאחר הפרסום הודיע מנכ"ל משרד הפנים על הקפאת כל ההתנהלות של עובדי המשרד מול המועצה כולל עצירת תקציבים.

מה שכלי התקשורת לא מספרים לכם - הצטרפו עכשיו לעדכונים מהקול היהודי>>

כעת אנו מפרסמים, כי בעקבות הדברים החליטו במועצת עין מאהל להסיר את הפרסומים מאתר המועצה. אחד הדפים הבעייתיים הוסר לחלוטין מהאתר, ובדף נוסף נעשו עריכות במסגרתם הסירה המועצה את אזכור ה"שאהידים" - בני הכפר שנהרגו על ידי "הכנופיות הציוניות" במהלך המרד הערבי הגדול ומלחמת העצמאות. כמו כן נערך מחדש המשפט שבו היה כתוב כי "הכפר עין מאהל ממוקם צפונית לעיר נצרת, שנמצאת בגליל התחתון של פלסטין".

בדף נוסף שהוסר הופיע פירוט של "אדמות הכפר" ששייכות לטענת המועצה לכפר מכיוון שהיו שייכות לו "לפני הנכבה".

את תושבי נוף הגליל תיארו במועצת עין מאהל ככאלו שהגיעו לפרויקט "התנחלות קולוניאליסטי" ושמטרת הקמתה היא מניעת "רצף פלסטיני" של כפרי הגליל באמצעות הפיכת נצרת עלית לעיר קולטת עלייה בשנות ה-90. כמו כן נכתב בהרחבה על "מדיניות הגזענות" של "השלטונות הציוניים" שהפכו את עין מאהל ל"גטו".

כאמור, בעקבות הפרסום, בהוראת השר משה ארבל נעצרו כלל תקציבי משרד הפנים המיועדים למועצה. במכתב ששלח למועצה מנכ"ל המשרד, רונן פרץ, כתב פרץ כי החליט "להנחות את כלל מנהלי ועובדי משרד הפנים לעצור באופן מיידי את כל ההתנהלות מול הרשות, לרבות התקציבין המועברים אליה, החל ממענקי איזון, דרך תקציבי פיתוח ועד לתב"רים.

המשרד יבחן את הנתונים אשר הגיעו לפתחו ויחליט בהמשך כיצד לנהוג מול המועצה, ואולם כבר אציין כי משרד הפנים יגלה אפס סובלנות להתבטאויות מסוג זה ברשויות המקומיות במדינת ישראל".

נציין כי למרות פניות הקול היהודי טרם התקבלה תגובת המועצה, והיא תפורסם לכשתתקבל.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון