בע"ה ח' כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

למעלה מ1,500 בני נוער לשופטי בג"צ – לא תשתיקו את הרבנים שלנו

בעקבות פסיקת בג"צ להעמיד לדין את הרב שמואל אליהו למעלה מ1,500 בני נוער חתמו על עצומה הקוראת לשופטי בג"צ לא להשתיק את הרבנים "לא אתם ולא אף אחד אחר יקבע לרבנים מה לומר"

  • יח"צ
  • י"ג תשרי תשפ"א - 16:16 01/10/2020
גודל: א א א
(איגוד רבני הקהילות)
(איגוד רבני הקהילות)

למעלה מ1,500 בני נוער חתמו על עצומה הקוראת לשופטי בג"צ לא להשתיק את הרבנים, זאת בעקבות פסיקת בג"צ כי יש להעמיד לדין את הרב שמואל אליהו על דבריו בנוגע לרפורמים, ארגוני הלהט"ב ועוד. בעצומה מתייצבים בני הנוער מאחורי הרבנים ומותחים ביקורת על מצב אמון הציבור במערכת המשפט.

על העצומה חתומים כאלף בני נוער מכל רחבי הארץ, ובה נכתב "הרב שמואל אליהו שליט"א ושאר רבותינו לא יפסיקו להגיד את דבר ה' בלי שום פחד! לא אתם ולא אף אחד אחר יקבע לרבנים מה לומר!".

בהמשך תיארו בני הנוער כי מאז מעמד מתן תורה בהר סיני קמו ליהדות מתנגדים שונים "אך מעולם הדבר לא הצליח, ולהפך – המתנגדים רק העצימו את חיבור העם אל התורה". עוד ציינו בני הנוער כי פסיקותיהם הקיצוניות של שופטי בג"צ הגיעו למצב שהעם איבד את אמונו במוסד זה, וברור לכל כי יש צורך בבניה מחדש של מערכת המשפט.

בסוף העצומה נכתב "אנו קוראים לכם להפסיק לדרדר את מערכת המשפט בארץ, ומתייצבים מאחורי רבותינו שימשיכו להורות את דבר ה' לעם ללא מורא!".

יהודה, אחד הנערים שחתם על העצומה, סיפר "לא יתכן שבג"צ ישתיק את רבני ישראל. אותי כנער מדאיג לראות שלכולם במדינה יש חופש ביטוי ורק את המנהיגים שלנו – הרבנים, משתיקים ופוגעים בהם. זה משהו שלא יכולנו לשתוק עליו."

השבוע פורסם מכתב תמיכה ברב אליהו, עליו חתומים כ150 רבנים ממגוון עדות ומגזרים, המוחים גם הם על החלטת בג"צ. נזכיר כי בשבוע שעבר קבע שופט בג"צ אלכס שטיין כי יש להעמיד לדין משמעתי את הרב שמואל אליהו, רב העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית, בטענה כי הרב התבטא באופן פוגעני ותוך נקיטת עמדה פוליטית. מדובר בתשובה לעתירה שהגישו נגד הרב המרכז הרפורמי לדת ומדינה, פורום תג מאיר, המטה למאבק בגזענות והאגודה לזכויות האזרח.

החלטת בג"צ גררה גל תגובות תמיכה ברב אליהו. ח"כ בצלאל סמוטריץ, יו"ר האיחוד הלאומי, תקף את השופטים וטען כי מדובר בסתימת פיות. גם בקרב החרדים היו כאלה שתמכו ברב, ויו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ יצחק פינדרוס אמר כי ימשיכו "לעמוד לימין הרבנים שיוכלו לבטא את דבר ה' בעוז ובגאון", וכו'.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד