בע"ה ח' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לקראת המהומות: מוקד בטחוני עצמאי הוקם ביו"ש

המורחקים המנהליים מיצהר, פועלים מירושלים לשמירה על בטחון הגבעות. המורחקים הקימו "מוקד הגנה ישובית", וארגנו עשרות צעירים שיגיעו להגן על הגבעות בסוף השבוע, לקראת התפרעויות הערבים הצפויות ביום שישי.

  • אלחנן גרונר
  • כ"ג אלול תשע"א - 19:44 22/09/2011
גודל: א א א
המורחקים המנהליים מיצהר, פועלים מירושלים לשמירה על בטחון הגבעות. המורחקים הקימו מוקד הגנה ישובית, וארגנו עשרות צעירים שיגיעו להגן על הגבעות בסוף השבוע, לקראת התפרעויות הערבים הצפויות ביום שישי.
בימים אלו, כאשר השטח ביו"ש מתחמם, וצעדות, ארועי זריקות אבנים ובקבוקי תבערה, ועימותים נרשמים בכל שטחי יהודה ושומרון, החליטה קבוצת פעילים לסייע בהגנה על הישובים והגבעות.
בראש היוזמה עומדים תושבי יצהר שהורחקו מבתיהם בצוי הרחקה מנהליים, ומתגוררים כיום בירושלים. היוזמה כוללת הקמת מוקד הגנה ישובית - מוקד טלפוני הפעיל 24 שעות ביממה. למוקד מגיעות כל העת פניות של מתנדבים המוכנים לסייע להגנה על גבעות וישובים ביו"ש, וכן פניות ממקומות ישוב הזקוקים לסיוע.
המתנדבים מופנים בצורה מסודרת לאותם מקומות הזקוקים לתגבור. אמש התקיים כינוס בו נכחו כשלושים פעילים ממקומות שונים, שקיבלו תדרוך לקראת האירועים הצפויים בסוף השבוע. מארגני היוזמה אף יציידו את המתנדבים בציוד להגנה עצמית. בכינוס הועבר תדרוך כיצד להתמודד בעימות מול המון ערבי, חלוקה לגזרות, ושיעור על הלכות שבת בזמן מלחמה.
החל משעות הערב צפויים המתנדבים להגיע לכחמש עשרה נקודות ברחבי יו"ש, מהר חברון דרך גוש שילה ועד לשומרון. המתנדבים יסייעו בשמירה ובתצפיות, ובמקרה הצורך יהדפו ערבים שינסו לפגוע במקומות.
"אנחנו מתכוננים להגן במקומות שהצבא לא יבוא להגן" אמר לקול היהודי אחד ממארגני היוזמה "הצבא הודיע שאין לו כח לשמור בכל המקומות, ובשיחות סגורות דובר על כך שבמקומות שיהיה רק נזק לרכוש לא בהכרח שיוקפצו כוחות. עלינו זה לא מקובל, ונדאג להגן על הבתים והרכוש שלנו".
קצין בחטיבת שומרון: " ידי צה"ל כבולות בגלל הפרקליטות הצבאית"
ביום שלישי, במהלך צעדות המתיישבים שארגנו ועדי המתיישבים יחד עם ח"כ מיכאל בן ארי, חילקו כמה מתושבי יצהר פלאיירים, תחת הכותרת "להקהל ולעמוד על נפשם". "בעוד שלצערינו הצבא הגדיר שמטרתו היא 0 נפגעים ערבים, מטרתינו היא לחיות כפי שבעל הבית מתנהג בביתו... עלינו לשמור על חיינו, משפחותינו ורכושינו" נכתב בפלאייר.
בהמשך הפלאייר מתוארת יוזמת ההגנה על הגבעות ומופיע מספרו של מוקד ההגנה הישובית.במהלך ההפגנה, ניגש קצין בכיר בחטמ"ר שומרון אל אחד הפעילים שחילקו את הכרוזים, ושאל אותו מדוע הם לא סומכים על צה"ל. העיל הסביר לו כי צה"ל הודיע שהוא לא יוכל להתמודד עם צעדות שיעלו לתוך הישובים, בגלל הוראות הפתיחה באש. לאחר דין ודברים, אמר הקצין כי "בגלל הפרקליטות הצבאית הידיים של החיילים שלי כבולות ולא ניתן להגן כמו שצריך". הקצין אף בירך על היוזמה ואמר כי הוא תומך בכל מי שיפעל להגנה על ביתו.
כאן המקום להזכיר כי הבוקר הורחק בצו מנהלי מאיר אטינגר, מי שהיה שותף ליזומת המורחקים להגנה על הגבעות.
לסיכום, אומרים המארגנים כי בכוונתם לדאוג לשמירה על חייהם של תושבי יו"ש. נקודה. "לצה"ל יש כיום שיקולים זרים ומי שח"ו יכול להיפגע מכך הם תושבי יו"ש ובמיוחד מי שעומד בחזית - תושבי הגבעות".
לפניות ל"מוקד הגנה ישובית" - 0549229311
תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד