בע"ה ז' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"מדינת ישראל צריכה ויכולה לפעל על פי תורה"

האגודה החרדית 'דרישת ציון' ערכה ערב השקה לחוברת 'מדינה של תורה'. "לנהל מדינת הלכה על כל ענפיה"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' טבת תשפ"א - 07:13 22/12/2020
גודל: א א א

בשבוע שעבר התקיים ערב השקה מרתק ומפתיע. אגודת 'קדושת ציון'. אגודה חרדית 'לדרישת ציון על טהרת הקודש' השיקה את החוברת 'מדינה של תורה'.

האגודה בדקה בדבריהם של גדולי התורה החרדים את עמדתם לגבי מדינה על פי תורה. תוצאות המחקר העלו באופן מובהק, כי עמדת רוב ככל גדולי התורה מהדורות האחרונים, הייתה הדרישה החד משמעית להשתתת מדינת ישראל כמדינת התורה.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

אחד הדוברים בכנס היה הרב מרדכי נויגרשל מנהל ומייסד ארגון 'יהדות מזווית אחרת'. הרב התייחס בדבריו לאפשרות המעשית לנהל את מדינת ישראל על פי התורה ובין הנושאים הרבים התייחס גם לצבא ולמשפט.

לדבריו, "אנחנו לא יכולים להבטיח שמיד כל המדינה תתנהל על פי ההלכה, לא יהיה צריך צבא... במדינה יהודית אין מקום לצבא בלבד, יש מקום למה שנקרא ישיבות הסדר וישיבות, כי גם החיילים צריכים לקבוע עיתים לתורה". ביחס למערכת המשפט אמר הרב נויגרשל, "מערכת המשפט הקלוקלת במדינת ישראל כבר לא מהוה איזה שהוא גורם שהוא מושא לגאוה... מעולם לא קרה ששופט בבית משפט עליון הודיע שהוא מתפטר וכל כך הרבה קולות נאנחו באנחת רווחה ואמרו ברוך שפטרנו. יש מערכת בתי דין רבנית מטעם המדינמה, יש כבר מערכת קיימת... יש מערכות בתי דין בכל המקומות... מערכת של דין תורה היא מערכת מאד מקיפה".

לקריאת החוברת 'מדינה של תורה' >>

לפני שנתיים נשא חה"כ בצלאל סמוטריץ' נאום ביום ירושלים בישיבת מרכז הרב. סמוטריץ' פרס חזון ארוך טווח: "אנחנו רוצים השיבה שופטינו כבראשונה" בהמשך, התראיין סמוטריץ' ואמר: "מדינת ישראל מדינתו של העם היהודי, בע"ה, תחזור להתנהל כפי שהתנהלה בימי דוד המלך ושלמה המלך על פי משפט התורה, כמובן בהתאמה לימים האלו ולאתגרים האלו". באופן מפתיע מי שהתנגד לדברי סמוטריץ' היה הח"כ החרדי משה גפני שטען, שאפילו אם החילונים יציעו מדינת הלכה החרדים יתנגדו. לדבריו, אין הם רוצים מדינת הלכה, זו עלילה ושקר של אנשים שמחפשים את החרדים.

החוברת 'מדינה של תורה' היא תוצאה  של דברי סמוטריץ' ותגובת גפני. בין דפי החוברת ניתן להרגיש שמשהו חדש-ישן מתחיל.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד