בע"ה י"ט אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מהדרכה במסיון להדרכה בבני ברק

מדריך של קבוצות מטיילים למרכזי מיסיון בתל אביב נפגש עם ניצול מיסיון שתיאר את הולכת השולל שחווה בצד המיסיונרי. התוצאה: המדריך ניתק מגע עם המיסיונרים והחל להדריך קבוצות במרכזי התורה של בני ברק.

  • ט"ז אייר תשע"ב - 18:01 08/05/2012
גודל: א א א


[caption id="attachment_4793" align="alignleft" width="100%" caption="אנשי המיסיון בפעולה (יד לאחים)"]אנשי המיסיון בפעולה (יד לאחים)

מדריך של קבוצות מטיילים למרכזי מיסיון בתל אביב נפגש עם ניצול מיסיון שתיאר את הולכת השולל שחווה בצד המיסיונרי. התוצאה: המדריך ניתק מגע עם המיסיונרים והחל להדריך קבוצות במרכזי התורה של בני ברק.
אל האגף להצלה ממיסיון של ארגון הפעילים יד לאחים הגיעו בחודשים האחרונים כמה וכמה תלונות על מדריך טיולים שמארגן בקביעות מסלולי טיולים בימי שישי, כשהוא מוליך את משתתפיהם להיכרות בלתי אמצעית עם הקהילות המיסיונריות.
במרכז הסיור, כך נודע, מבקר המדריך עם קבוצת המטיילים בבית הקהילה המשיחית-מיסיונרית בתל אביב כדי לראות מקרוב את הקהילה המיסיונרית ואת אופי פעולתה.
ר' בנימין ולקן מהאגף להצלה מהמיסיון ביד לאחים, יצר קשר עם מדריך הטיולים וביקש להיפגש עמו בדחיפות ולאחר מספר ניסיונות הוא ניאות לבוא למשרדי יד לאחים.
ביד לאחים תיאמו במקביל את בואו של יהודי שנתפס למיסיון, עזב את הקהילה בעזרתם של ארגון יד לאחים. הלה סיפר למדריך באופן ישיר, מלא ואותנטי, את הסכנה הגלומה בהולכת השלל המיסיונרית ואת שיטות הרמייה שבהן הם עובדים.
שבועיים לאחר מכן קיבל פעיל יד לאחים ר' בנימין ולקן שיחת טלפון. על קו הטלפון היה מדריך הטיולים. "חשבתי על הדברים וקראתי את חומר ההסברה שהבאתם לי. אני מפסיק לקחת קבוצות של יהודים לקהילה המיסיונרית".
בכך לא תם הסיפור. להפתעתו, המשיך המדריך ואמר: "אני רוצה להביא מהיום את קבוצות המטיילים לבני ברק שיראו איך נראה ערב שבת אצל החרדים. את הקבוצה הראשונה אביא כבר ביום שישי הבא".
ביד לאחים עמדו לרשותו של המדריך ודאגו שמלבד הביקור בכמה מבתי הכנסת ובתי המדרש בעיר התורה והחסידות, יופיעו בפני קבוצת המטיילים המרצים, הרב מנחם וויס והרב קרומבי שהעשירו אותם בהסברים על השבת היהודית.
בשיחת הטלפון הבאה בה סיפר מדריך הטיולים על תגובותיהם הנרגשות של משתתפי הסיור הודיע: "יותר לא אקיים שום סיור אצל המיסיונרים".
ביד לאחים אמרו השבוע כי הסיפור המרגש וסופו מחמם הלב מוכיחים כי אין להתייאש משום יהודי וכי נצחיים המה הדברים הקדושים הקובעים "כי לא יידח ממנו נידח".

הכתבה באדיבות "יד לאחים".

עוד בנושא:

לראשונה: פרסום מסיונרי בעיתונים מרכזיים בארץ

"נצרת עלית היא עיר יהודית – הסירו את הפרסום המסיונרי"
"הנצרות הידידותית גרמה לאובדן של רבבות נשמות יהודיות"
עובדי הדואר ברמת גן סרבו לחלק חומר מסיונרי
"המסיונרים ממשיכים לנעוץ את טלפיהם – הפעם ברעננה"
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד