בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מות הנערה מרים פרץ: הערבי לא הואשם בעבירת המתה

המשפחה סבורה כי כתב האישום צריך לכלול עבירת רצח, אולם בפרקליטות הגישו אישום כנגד מאג'ד עליאן מבית צפפא בגין עבירת הדחת קטין לשימוש בסם, בלבד. "ללא ננוח, עד שהרוצח יבוא על עונשו"

  • יהודה פרל
  • ח' חשון תש"פ - 16:05 06/11/2019
גודל: א א א

פרקליטות המדינה הגישה ביום רביעי כתב אישום כנגד מאג'ד עלייאן, ערבי כבן 55 משכונת בית צפאפא בירושלים, אשר בביתו אותרה גופתה של הנערה מרים פרץ בת ה-17.

למרות דרישת בני המשפחה השכולה, כתב האישום כנגד עליאן לא כולל עבירות של המתה או רצח. כתב האישום, מייחס לעליאן עבירה של הדחת קטין לשימוש בסם מסוכן וכן החזקת סמים מסוכנים, בלבד.

עורך הדין איתמר בן גביר המייצג את המשפחה, מתח ביקורת קשה כנגד ההחלה.

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש היום לבית המשפט המחוזי בירושלים, הנאשם, עליאן, הגיע למוקד מכירת סמים סמוך לתחנה המרכזית בתל אביב, וזאת על מנת לרכוש סמים מסוכנים מסוג הרואין ומתאמפטאמין. סמוך למוקד מכירת הסמים, פגש הנאשם את הנערה מרים הי"ד.

כפי שפורסם לראשונה בקול היהודי, באותה תקופה הייתה אמורה מרים לשהות ברטורנו, מוסד עבור נערות בסיכון, בחסות משרד הרווחה. זאת לאחר המתנה ארוכה, בת מספר חודשים, עד שיתפנה מקום עבורה באחד ממוסדות הרווחה המתאימים.

מרים, כמו נערות רבות אחרות, נמלטה ולא הגיע לרטורנו. במשך זמן רב נערכו אחריה חיפושים.

בחזרה לעובדות שנכתבו בכתב האישום: מרים הי"ד, ביקשה מעליאן שירכוש עבורה סמים, מפני שמסרבים למכור לה. מרים נתנה לנאשם סכום כסף ועליאן נכנס למוקד מכירת הסמים ורכש עבורה שתי מנות סם מסוג הרואין. לאחר מכן, לקח עליאן את פרץ לגן ציבורי סמוך ושם נתן לה מנה אחת של הרואין ומנה נוספת של מתאמפטאמין.

בהמשך, כך נכתב בכתב האישום, מאג'ד עליאן לקח את מרים פרץ הי"ד למלונית, על מנת לשהות שם את הלילה. בהמשך, נסעו השניים באוטובוס לירושלים. סמוך לשעה 1:00 בלילה, הגיעו לבית משפחת עליאן בבית צפאפא שבירושלים, שם נתן לה הנאשם מנה נוספת של סם מסוכן מסוג הרואין, וכן השתמש בעצמו בסמים.

בשלב הזה, החלה מרים הי"ד לרעוד ולהקפיץ את ידיה למשך מספר שניות. כעבור מספר דקות, הלכו מאג'ד ומרים לישון. זמן מסוים לאחר מכן, יצא מאג'ד מהחדר בכדי להשיג מנת סם נוספת, במועד שאינו ידוע במדויק לפרקליטות המדינה. בזמן זה, כבר מרים לא הייתה בין החיים.

כאמור, משפחת פרץ, שלפני כשבועיים הפכה למשפחה שכולה, זועמת ומאוכזבת מההחלטה שלא לכלול עבירת המתה בכתב האישום. אמנם, אומר עו"ד איתמר בן גביר שמלווה את המשפחה כי מהפרקליטות נמסר לו שהם ממתינים לתוצאות בדיקות לצורך בחינת אישום ההמתה, אך במשפחה זועמים וסבורים שהאישום הנכון הוא רצח.

עו"ד איתמר בן גביר מוסר בתגובה לכתב האישום: "המשפחה מאוכזבת שהפרקליטות לא ייחסה בשלב זה עבירת המתה לנאשם. יחד עם זאת, בשיחה עם הפרקליטים המטפלים בתיק ובהם סגן פרקליט מחוז ירושלים ארז פדן, ועו"ד שרית רייך, נמסר לי מפורשות שהם בוחנים אפשרות זו וממתינים לתוצאות בדיקות המשפחה. מצפה שהבדיקות יגיעו במהרה".

עוד אמר, כי "כמו כן, לא ננוח ולא נשקוט עד שהרוצח הזה יבוא על עונשו, המשפחה תלווה את התיק ותעשה הכל על מנת שפושע שלקח נערה, הדיח אותה, סימם אותה ואף גרם למותה, לא יתחמק מעונש".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד