בע"ה ט"ז אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מחאה: מדוע הכניסה ליהודים אסורה?

תושבי חברון לא שותקים. בשל האיסור המתמשך שהטילה המדינה על יהודי חברון, מלהתגורר בבתים החדשים שרכשו, יקיימו השבוע אנשי חברון צעדת מחאה ועצרת בדרישה לשוב ל"בית המכפלה" ו"בית השלום"

  • אלישוב הר שלום
  • ב' שבט תשע"ג - 18:01 13/01/2013
גודל: א א א

תושבי חברון לא שותקים. בשל האיסור המתמשך שהטילה המדינה על יהודי חברון, מלהתגורר בבתים החדשים שרכשו, יקיימו השבוע אנשי חברון צעדת מחאה ועצרת בדרישה לשוב ל"בית המכפלה" ו"בית השלום"

\
r\n[caption id="attachment_28970" align="aligncenter" width="512" caption="בית המכפלה (אריה דיויס)"]

מאבקם של תושבי הישוב היהודי בחברון נמשך.

מתוך דרישה להשבת הבתים שנקנו כדת וכדין, תתקיים ביום שלישי הקרוב, ד שבט, צעדה ועצרת בדרישה לאפשר כניסה מיידית לבתים שנרכשו בעיר האבות.

הצעדה תצא מבניין המועצה המקומית בקרית ארבע, בואכה עיר הקודש חברון. לאחר מכן תתקיים עצרת מול בית המכפלה, בה ישאו דברים רבה של קריית ארבע – חברון, הרב ליאור, הרב עוזיהו שרבף, וכן ראש המועצה, מלאכי לוינגר.

כזכור, רכש הישוב היהודי בשנים האחרונות שני בתים בחברון, ומימש את בעלותו עליהם. האחד הוא "בית השלום" הממוקם בציר המחבר בין קריית ארבע לחברון, והשני ממוקם בסמוך למערת המכפלה, וזכה לשם "בית המכפלה".

בשני המקרים, למרות העובדה כי נקנו בכסף מלא, וישנו תיעוד המעיד על כך, מצאו עצמם תושבי הישוב היהודי שעברו להתגורר בבתים שנרכשו, מגורשים מהם באלימות.

לפני מספר חודשים החליט בית המשפט המחוזי בירושלים, בתום משפט מייגע בן ארבע שנים, כי בית השלום בחברון נרכש כדין. השופט קבע בהחלטתו כי המוכר הערבי שיקר בעדויותיו, והורה להשיב את המבנה לידי הרוכשים היהודים בתוך 30 יום.

התובעים הערבים הודיעו כי בכוונתם לערער לבית המשפט העליון על ההחלטה, ובתגובה החליט בית המשפט המחוזי לעכב את ביצוע החלטתו עד לדיון בערעור, אם יוגש, בבית המשפט העליון. השופט ברעם אמר כי סיכויי הערעור אינם גבוהים, והתנה את החלטתו בכך שהערבים יפקידו סכום של 122,222 ₪ לצורך פיצוי עתידי של הרוכשים היהודים.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 31 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד