בע"ה י"ג סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מחאת נשים? הנואמת הכריזה: "לשים סוף לכיבוש"

במסווה של מחאה נגד אלימות נשים, נערך קמפיין שמאל קיצוני. כדאי להקשיב לנאומה של "נציגת הארגונים הפלסטיניים" אמש בכיכר רבין

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ז כסלו תשע"ט - 10:52 05/12/2018
גודל: א א א
שלט של תנועת "עומדים ביחד" (במרכז התמונה) במחאת אנרכיסטים ופעילי שמאל בגוש עציון. ארכיון (שירה הרשקופ TPS)
שלט של תנועת "עומדים ביחד" (במרכז התמונה) במחאת אנרכיסטים ופעילי שמאל בגוש עציון. ארכיון (שירה הרשקופ TPS)

תחת הכותרת "מחאת נשים" או "מחאה על אלימות כלפי נשים", שוטף בימים האחרונים קמפיין אדיר את מדינת ישראל ששיאו בשביתות אמש ובהפגנה בכיכר רבין בהשתתפות אלפים.

התקשורת החילונית מעודדת את המחאה וכמו שעשתה במחאת ארגוני בעלי הנטיות ההפוכות מספקת גב חזק לקמפיין, שידורים חיים, כותרות ראשיות ופתיחת מהדורות, וכן קמפיין סיקור חיובי לארגונים והחברות שמצטרפים לקמפיין, וסיקור שלילי לאלו שלא אפשרו לעובדות לשבות למרות החלטתם.

אלא שהאזנה לתוכן בעצרת המחאה אמש בכיכר רבין בתל אביב, מחזקת את הערכת הפעילים והארגונים השונים על כך שלא מדובר במחאת נשים, אלא במחאת השמאל הרדיקלי שמחפש בכל פעם כיצד להיכנס לקונצנזוס בדלת אחרת, ולצורך כך גם מציג נתונים בצורה מעוות.

"הגיע הזמן לסיום הכיבוש"

"הגיע זמן שינוי, הגיע זמן לשים סוף לאלימות הזאת, לרצח, לאפלייה בתעסוקה הגיע הזמן לחברה שוויונית וסיום הכיבוש", הצהירה אמש לקול תרועות הקהל מיסם ג'לג'ולי, הנואמת שלפי מארגני העצרת אמש בכיכר רבין "מייצגת את ארגוני הנשים הפלסטיניות בישראל". "אנחנו אומרות את זה בעברית, בערבית, ברוסית, באמהרית ובכל שפה".

אחת המנחות, ערביה גם היא, התמוגגה לאחר הנאום: "כשהפלסטיניות מגיעות לכיכר תראו מה קורה! הערביות הגיעו לתל אביב, יש לנו חברות יהודיות ואנחנו נוביל את המקום הזה לחיים, לעתיד אנחנו פה ונישאר פה", הצהירה.

בדיקה קצרה מגלה כי אחד הארגונים המובילים של המחאה הוא ארגון "עומדים ביחד", שמרכז פעילי שמאל קיצוני משלל גורמים.

בין פעולותיו: ארגון הפגנות בקריאה לסיום הכיבוש, סיוע לבדואים שבנו את הכפר הלא חוקי אל עראקיב בנגב, מחאות נגד פינוי חאן אל אחמר, הפגנות הזדהות עם מסתננים אפריקאים, מחאות נגד חוק הלאום, קריאות לחלוקת ירושלים וכמובן שותפות בארגון שביתת בעלי הנטיות ההפוכות.

הנואמת האחרונה אמש בכיכר רבין היתה מסתננת אריתראית שדרשה שוויון זכויות. מי שהודרה מהמחאה היתה שפי פז, פעילת השכונות מדרום תל אביב שדווקא היתה אמורה להתאים למארגנים לכאורה כמו כפפה ליד. פז, המצהירה בפומבי על נטיותיה ההפוכות ופועלת במרץ נגד אלימות כלפי נשים, הודרה בגלל סיבה פעוטה, והיא עמדותיה נגד המסתננים האריתראים.

בימים האחרונים טרחה פז להזכיר שוב ושוב את אסתר גלילי הי"ד שנרצחה בידי מסתנן אפריקאי ואת אולימפיה חביב שמסתנן אריתראי רוצץ את ראשה לאחרונה בנתניה. לדבריה, נשים אלו לא מעניינות את הארגונים הפמינסטיים הרדיקאליים.

האזנה לנאומים אמש גילתה כי האג'נדה של "עומדים ביחד" נטפה מכל פינה. שוויון מלא בין יהודים לערבים, נאומים בערבית, וגם הנאום שכלל את הדרישה ל"סיום הכיבוש", שיתכן והיה פליטת פה, שכן שפי פז פרסמה הבוקר שהגיעה לידעתה החלטת מארגני ההפגנה שלא להניף דגלי אש"ף, ככל הנראה בכדי שהמחאה ששודרה בשידורים חיים בכלי תקשורת מרכזיים, לא תיצבע כמחאת שמאל קיצוני.

דגלי ישראל אגב גם לא הונפו בכיכר, לדברי פז, מאחר והמארגנים חששו שהדבר יפגע ברגשות חלק גדול מהמשתתפים.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד