בע"ה ב' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מכה לשדולת הנשים: אלפים בעפולה חגגו בהפרדה

העתירה הפרובוקטיבית של שדולת הנשים נדחתה: אלפי בני אדם השתתפו באירוע בעיר עפולה שהתקיים בהפרדה מלאה לטובת הציבור החרדי

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ג אב תשע"ט - 21:42 14/08/2019
גודל: א א א
ההופעה בעפולה (דוברות ש"ס)
ההופעה בעפולה (דוברות ש"ס)

אלפי בני אדם השתתפו בהופעתם של מוטי שטיינמץ וחיים ישראל בעפולה. ההופעה התקיימה בהפרדה מלאה לאחר שבית המשפט דחה על הסף את עתירת שדולת הנשים נגד העירייה.

בשדולת הנשים ביקשו מבית המשפט המחוזי בנצרת לחייב את העירייה שלא תקיים את האירוע בהפרדה בין גברים לנשים. העירייה קיבלה את בקשת בית המשפט אשר ביקש גם מהמשטרה שתוודא כי ההופעה תיערך ללא מחיצות. 

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

בתגובה פנתה אמש תנועת ש"ס בעתירה דחופה כנגד העירייה לבית המשפט המחוזי בנצרת שיקיים דיון דחוף בנושא ויבטל את הסכמת העירייה. 

בית המשפט קבע את הדיון בעתירת ש"ס ליום ראשון הבא אך בעקבות לחץ ציבורי הוקדם הדיון בבית המשפט להיום (ד') מכיוון שההופעה צפויה הייתה להתקיים הערב. בבית המשפט דחה שופט בימ"ש המחוזי בנצרת את עתירת שדולת הנשים וכן את הסכמת העירייה והתיר לקיים את האירוע בהפרדה מלאה לטובת הציבור החרדי.

השופט עאטף עיילבוני הציע לצדדים לקיים שלושה מתחמים במקום בו תיערך ההופעה כאשר אחד מהם לגברים השני לנשים והשלישי למשפחות. השופט עיילבוני ציין בפסק הדין כי "במסגרת הצעתי, הבהרתי לצדדים כי יש בהצעה משום איזון בין צרכי הקהילה החרדית שמשוועת לקיומו של אירוע תרבותי אחד מבין מגוון רחב של אירועים תרבותיים הפתוחים לכלל האוכלוסייה, לבין שימור זכויות הציבור במרחב הציבורי".

השופט הוסיף כי "לאור הצהרת ראש העיר, שלפיה שגה בעת מתן ההסכמה לביטול ההפרדה, החלטה שהובילה להצהרות על ביטול המופע – ברור שאותה החלטה התקבלה בצורה חפוזה. על כן, אני קובע שהחלטת הרשות מבוטלת, והעניין יוחזר לעירייה שתחליט אם לקיים את האירוע בהפרדה מגדרית אם לאו".

יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, נשא דברים לפני תחילת ההופעה הערב ואמר: "אני מרשה לעצמי לברך כאן בקול: שהחיינו וקיימנו והגענו לזמן הזה. השכל הישר ניצח. מי שניסה להכתיב לנו אורח חיים הפסיד היום. אני מברך היום את השופט האמיץ שהחזיר חזרה את הכבוד והשכל הישר".

"שישמעו אותן נשים שמייצגות בקושי את עצמן וממומנות על ידי הקרן החדשה את קולות השמחה פה. כל המטרה של אותה עתירה זה רק לגרום לפרובוקציה. היה שווה כל הרעש הזה כדי שעם ישראל יידע להוקיר את ראש עיריית עפולה על ההגינות שלו".

ראש עיריית עפולה, אבי אלקבץ, אמר לנוכחים: "אני ראש עיר של כולם וגאה להיות גם ראש עיר של הציבור החרדי".

"בהחלטה מושכלת הגיע היום השופט להחלטה החכמה הזאת. מתבייש להגיד שעשינו רק אירוע אחד לציבור החרדי, מגיע להם יותר. אנחנו דורשים שלא תהיה כפייה חילונית", הוסיף ראש העיר.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד