בע"ה כ"ב תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מכתב רבנים: "קיבלנו בסיפוק את הידיעה על קריסת עצים בהר הבית"

במכתב עליו חתמו מספר רבנים, מביעים הרבנים סיפוק מקריסת העצים בשבוע שעבר בהר הבית, וקוראים לרשויות למנוע נטיעה נוספת של עצים בהר בשל האיסור ההלכתי בכך. בהר עצמו המשיכו הערבים לחגוג, והפעם עם טיל שלג מדגם M75

  • אלחנן גרונר
  • ב' שבט תשע"ג - 10:28 13/01/2013
גודל: א א א
במכתב עליו חתמו מספר רבנים, מביעים הרבנים סיפוק מקריסת העצים בשבוע שעבר בהר הבית, וקוראים לרשויות למנוע נטיעה נוספת של עצים בהר בשל האיסור ההלכתי בכך.  בהר עצמו המשיכו הערבים לחגוג, והפעם עם טיל שלג מדגם M75
[caption id="attachment_54397" align="aligncenter" width="450" caption="הפגנה לשחרור מחבלים בהר הבית (יח"צ)"]
מספר רבנים יצאו בסוף השבוע בקריאה למנוע נטיעת עצים בהר הבית בעקבות אלו שקרסו בסערה ובשלגים.
הרבנים, ובראשם רבה של העיר צפת הרב שמואל אליהו כתבו במכתבם, כי קיבלו בסיפוק את הידיעה על קריסת העצים במתחם הר הבית, מאחר ונטיעת עצים בהר "גובלת בחוסר התחשבות בהלכה היהודית, ובאיסורים הנוגעים וכרוכים בכך לפי תורת ישראל".
"ככתוב "לא תטע לך אשרה כל עץ אצל מזבח ה' אלהיך", "מלמד... לנוטע אילן בהר הבית שהוא עובר בלא תעשה". (ספרי, דברים, פרשת שופטים, פיסקא קמה)", ציטטו הרבנים במכתבם.
"כל פעולה בהר הבית, חייבת באישור הלכתי מוקדם מטעם הרבנות הראשית, או רבנות הר הבית, נוכחות מפקח מטעמם, ונוכחות של מפקח ארכיאולוגי מומחה, המוודא שלא מתרחשת שום פגיעה בשרידי בתי המקדש הטמונים במקום", כתבו הרבנים והוסיפו קריאה לרשויות במדינת ישראל למנוע נטיעה מחודשת של האילנות.
"ניסיון העבר הוכיח שהפולשים בהר הבית - הוואקף וקרנות איסלמיות, נוטעים אילנות תחת אלו הקורסות, בעבודה פיראטית בלתי מוסדרת", נכתב. "אנו קוראים לכל הנוגעים בדבר, בממשלה בעיריה וברשויות אכיפת החוק, לעצור מיידית כל נטיעה שהיא בכל תחומי הר הבית".
על המכתב חתומים הרב שמואל אליהו, הרב יואל שוורץ, הרב פנחס אנגל, הרב ישי באב"ד, הרב אליצור סגל, הרב יונתן האן ודב שטיין.
טיל בהר
בתוך כך, ההפקרות בהר הבית קיבלה משנה תוקף דווקא בימים בהם חגגו הירושלמים את השלג שפקד את עיר הבירה.
בזמן שילדי ירושלים בנו בובות שלג, בחרו נערים ערבים בהר הבית לבנות דווקא דגם של טיל עשוי משלג, בדוגמת הטיל שירו מחבלי החמאס לעבר ירושלים ותל אביב במהלך מבצע 'עמוד ענן'. על טיל השלג רשמו ערבים את שם הטיל – M75 ועטפו אותו בצעיף ירוק של ארגון החמאס.
ארגוני המקדש מדווחים כי בנוסף לכך ניצלו הערבים את היעדרותם מהר הבית של היהודים וכוחות הביטחון, וערכו במקום הפגנה עם שלטים לשחרור מחבלים ערבים הכלואים בבתי הכלא של מדינת ישראל.
[caption id="attachment_54397" align="aligncenter" width="450" caption="הפגנה לשחרור מחבלים בהר הבית (יח"צ)"]
יהודים שביקשו לעלות להר הבית ולהודות על גשמי הברכה והשלג המרהיב שעטף את העיר, גורשו משערי הר הבית בידי השוטרים, שהסבירו כי על פי החלטת מפקד המקומות הקדושים, בזמן השלג, פתוח ההר רק עבור למוסלמים.
גם סיבוב השערים שהיה צפוי להיערך ביום חמישי בערב בכל מזג אויר, בוטל בשל דרישות המשטרה.
ארגוני המקדש מוחים על מדיניות האצבע הקלה על ידית סגירת הר הבית בפני יהודים, וקוראים לראש הממשלה לקיים את דברו בכתב ולהסדיר תפילת יהודים בהר הבית. "סגירת הר הבית לכניסת יהודים מסגירה אותו לערבים, לוואקף, ולקרנות איסלמיות, שמשמידים את שרידי המקדש שעדיין טמונים באדמתו,מחללים את קדושתו, מתנכלים ליהודים העולים אליו, והופכים אותו למוקד הסתה לטרור".
 
תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד