בע"ה י"ט חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ממשלה מאבדת זהות?

הקמת ממשלה המסתמכת על קולות הערבים ללא רוב יהודי הוא אירוע בעל השלכות רבות ומשמעותיות על המושג מדינה יהודית. בכנס 'ממשלה מאבדת זהות' שיתקיים היום, ייבחנו גם ההשלכות העתידיות של מדיניות הממשלה, המקדמת סדר יום הפוגע בצביונה היהודי של המדינה.

  • יח"צ
  • י"ז אלול תשפ"א - 21:37 25/08/2021
גודל: א א א
(קרדיט: תורת המדינה/יוסי שחר)
(קרדיט: תורת המדינה/יוסי שחר)

הקמת ממשלה המסתמכת על קולות הערבים ללא רוב יהודי הוא אירוע בעל השלכות רבות ומשמעותיות על המושג מדינה יהודית.

בכנס יעסקו בשאלות עומק על מנת להבין לאן פניה של מדינת ישראל וכיצד יש להתמודד עם מגמת השמאל הקיצוני להפיכת מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה.

לקראת הכנס שיתקיים מחר(יום חמישי) בשיתוף ארגון 'חותם' ו'תורת המדינה' משיקים הארגונים קריקטורה המצביעה בדיוק לאן פניהם של ראשי המפלגות בקואליציה הנוכחית

נפל דבר בישראל, כאשר הממשלה הנוכחית, אינה מסתמכת על רוב יהודי. מדובר סוגיה משמעותית שמעמידה בסימן שאלה את היחס לממשלה, שכבר אינה בהכרח של עם ישראל אלא ממשלת כל אזרחיה. 

מעבר לעובדה שהממשלה נשענת על רוב שאינו יהודי, ישנו צורך לבחון את סדר היום שמקדמת הממשלה הנוכחית.  

בכנס 'ממשלה מאבדת זהות' שיתקיים ביום חמישי הקרוב (26.8) בשיתוף ארגון 'חותם' ו-'תורת המדינה', ייבחנו  גם ההשלכות העתידיות של מדיניות הממשלה, המקדמת סדר יום הפוגע בצביונה היהודי של המדינה.

לקראת הכנס השיקו הארגונים קריקטורה הממחישה לאן פניה של הממשלה הנוכחית ואלו רעיונות היא מקדמת, כאשר העומד בראש הקואליציה הוא יו"ר מפלגת ימינה נפתלי בנט.

הכנס יתקיים בחמישי הקרוב במכון 'תורת המדינה', בית אורות, הר הזיתים ירושלים, וישודר בלייב בערוץ 7, ובדף הפייסבוק של ארגון חותם וארגון 'תורת המדינה'. הכנס יחל בשעה 16:15

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד