בע"ה ח' כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מסיבת חנוכה לנשים שיצאו מכפרים ערבים

כ-100 נשים שיצאו בשנה האחרונה מכפרים ערבים השתתפו במסיבת חנוכה יחד עם הרב שמואל אליהו

  • יח"צ
  • ב' טבת תשע"ח - 11:30 20/12/2017
גודל: א א א
הרב שמואל אליהו נושא דברים בפני הנשים. צילום: יח"צ
הרב שמואל אליהו נושא דברים בפני הנשים. צילום: יח"צ

כמאה ניצולות שיצאו בשנה האחרונה מכפרים ערבים בעזרת ארגון 'יד לאחים', השתתפו ביום שלישי בשבוע שעבר, נר ראשון של חנוכה, בטקס הדלקת נרות ומסיבת חנוכה שערך הארגון בבני ברק.

הטקס נפתח באמירת פרקי תהילים לעילוי נשמת הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל אשר נסתלק לישיבה של מעלה בבוקרו של אותו יום. לאחר מכן נערכה שיחה עם המרצה הגב' נועה ירון דיין שריתקה את הבנות בשיח על התמודדות עם מורכבות החיים, בשילוב עם הלימוד שכל אחת יכולה לקחת עמה מחג החנוכה.

במהלך האירוע נערכה הדלקת הנרות ע"י הרב שמואל אליהו, רבה הראשי של צפת, המסייע רבות לפעילות של 'יד לאחים'. מאוחר יותר נשא הרב דברים ועודד את רוח הנשים במילות חיזוק מענייני היום, בהדגישו שעיקר הנס והסיבה לחגוג את חג החנוכה היא אישה גיבורה שעשתה את המעשה הנכון. בסיום דבריו בירך הרב את הנשים שתזכינה לבנות בית נאמן בישראל ולרוות נחת מכל ילדיהן. המשתתפות ענו אמן בכוונה.

בשלב זה ביקשה אחת הנשים לדבר בפני כולן. היא סיפרה על הקשר המיוחד שלה לארגון, על העשייה שלה למען הנשים אחרות והודתה במילים חמות ומעומק הלב בשם כל הנשים לארגון.

האירוע הסתיים בטקס הפרשת חלה. במצוות הפרשת החלה, שבה טמונות זכויות וסגולות רבות, כובדה אישה שהגיעה זה עתה ארצה ממדינה בחו"ל לאחר שסבלה קשות מבעלה המוסלמי. היא נמצאת עדין במאבק משפטי מסובך על משמורת שתי בנותיה הקטנות ומצפה לישועה בקרוב. המשתתפות התפללו להצלחתה במשפט.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד