בע"ה ב' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מבוורלי הילס להר הבית - נפטר איש דגל המקדש

עם כומתת גולני ודגל מקדש ענק, קיים יעקב בנימין הכהן את צוואת אביו ופעל למען המקדש. "מרגיש יותר יהודי מאמריקאי"

  • דוד אור שחר
  • ל' חשון תשע"ט - 15:52 08/11/2018
גודל: א א א
יעקב (מימין) באחת מצעדותיו (נתי סמדר)
יעקב (מימין) באחת מצעדותיו (נתי סמדר)

עם כומתה של גולני על הראש ודגל מקדש גדול שכמעט ולא מש מידיו, הפך בשנים האחרונות יעקב בנימין הכהן לדמות מוכרת בקרב פעילי המקדש והר הבית, ובכלל בקרב אוהבי ארץ ישראל השלמה.

jason white מבוורלי הילס הפך ליעקב בנימין בן אריה הכהן מירושלים. האמריקאי המבוגר ש"נדלק" על המקדש, הגיע אפילו לאחד ממצעדי בעלי הנטיות ההפוכות כשהוא נושא את הדגל ומזכיר את ייעודו האמיתי של עם ישראל. אמש הלך לעולמו לאחר שאושפז בימים האחרונים עקב מצב בריאותו.

פעיל המקדש נריה אופן סיפר לקול היהודי כי הוא הכיר את יעקב לראשונה לפני כשלוש שנים בסיבוב השערים.

"ראיתי יהודי חם וממש בוער לעניין. התחלתי לדבר איתו ולנסות להבין מאיפה הוא בא. הוא סיפר כי אביו היה פרטיזן מפורסם בתקופת השואה.

לפני מותו אבא שלו קרא לו, הראה לו תמונה ישנה של הר הבית ואמר לו 'אתה רואה את המקום הזה? אנחנו צריכים לקחת את המקום הזה', ומאז הוא פועל בעניני המקדש", תיאר נריה את המפגש.

כך במשך השנים האחרונות הגיע הכהן לסיבובי השערים המתקיימים מידי חודש והיה קונה דגלי מקדש גדולים במיוחד אותם היה מחלק למכריו וחבריו.

"אנחנו מסתובבים בבית, זו אדמה שלנו ואנחנו רוצים לקחת אותה בחזרה", אמר באחד מסיבובי השערים לכתב ערוץ 7 חזקי ברוך. "הלוואי שיהיה בשקט, אבל אם זה יהיה במלחמה אני מוכן להיכנס בהם עד הסוף, אני גולנציק", אמר הכהן.

ברוך שאל אותו מה גרם לו לעזוב את בוורלי הילס ולבוא לארץ. "להילחם למען המדינה", ענה הכהן. "אנחנו עם יהודי, אני מרגיש יותר יהודי מאמריקאי".

נריה אופן סיפר כי פעם אחת קנה הכהן חמישה דגלים גדולים במיוחד לקראת אחת מנסיעותיו ללונדון ושם תלה את הדגלים ברחבי העיר על מנת להעלות את המודעות לעניין מקדש.

על פי הידוע, ליעקב כמעט ואין בני משפחה בארץ והוא חי כאן לבדו. 

חבריו מזמינים את הציבור להקדיש שעה קלה מחר (שישי) ולהגיע לבית העלמין הר המנוחות בירושלים בשעה 10:00 בבוקר ולחלוק לו כבוד אחרון.

לפרטים: נתי - 0534321544

 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד