בע"ה ה' אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ניצלו מהמסיון והתחברו ליהדות בירושלים

יהודים שניצלו מכתות המיסיון השתתפו בטיול שארגן עבורם יד לאחים בירושלים העתיקה - "אנו שצריכים להמשיך קדימה ולהניף את הלפיד היהודי"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ' חשון תשע"ט - 11:54 29/10/2018
גודל: א א א
העיר העתיקה (זאב רוטקופף)
העיר העתיקה (זאב רוטקופף)

17 יהודים שניצלו בשנה האחרונה מכתות המיסיון הנוצרי, השתתפו בטיול רווי בחוויות יהודיות, שערך עבורם יד לאחים.

פעמיים בשנה יוצאים הניצולים לטיול שמתפרס על פני יום שלם, כדי לחוות את יהדותם בצורה מעמיקה ומוחשית יותר, תוך כדי שהניצולים כולם – כמי שכל אחד ואחד מהם חווה את אותה חוויה קשה של חברות בכת נוצרית והיציאה ממנה בחזרה לחיק היהדות ולחיק משפחתו – מחזקים האחד את השני ומשתפים את החוויות שקיבלו מהיום הזה ואת התובנות שלמדו ממנו.

מיניבוס ששכר יד לאחים עבר בכמה נקודות איסוף מרכזיות ואסף את הניצולים ואת מלוויהם מ'המחלקה להצלה מכתות המיסיון' של יד לאחים לעבר המסלול שהחל בעיר דוד, עבר דרך נקבת השילוח והסתיים בסמוך לרחבת הכותל המערבי.

מדריך מעמותת 'עיר דוד' שהוצמד לקבוצה, התבקש על ידי אנשי יד לאחים להראות לניצולים ממצאים שנאספו במקום, המוכחים את אמיתות נבואות התנ"ך ואת המשכיותו – בניגוד לדברי הע"ז שמוטפים בכנסיות המיסיונריות. הממצאים האלו הראו את התממשות דברי הנביאים על החורבן, אך גם טמנו בחובם את הנבואה על הגאולה העתידה לבוא במהרה בימינו.

"הטיולים האלו מאוד מחזקים אותנו" מעיד אוהד, שיצא רק בערב חג הפסח מכת "היהודים המשיחיים", ועדיין עושה את צעדיו בחזרה לעם ישראל. "במשך יום שלם אנו פוגשים יהודים עם סיפור חיים דומה, רואים את דברי התנ"ך ואת ההיסטוריה של עם ישראל קמה למול עינינו, וזה משפיע מאוד".

   |  טיול של חיזוק היהדות ואמיתות התורה

"הטיול הזה היה בעבורנו טיול של גיבוש וכיף, אך גם טיול של חיזוק היהדות ואמיתות התורה" מעיד ניצול אחר שהעדיף להישאר בעילום שם, ושרק לפני כחודש החל לעמוד בקשר עם אנשי יד לאחים, תוך שהוא שומר בו בזמן על קשר גם עם אנשי הכת המיסיונרית באזור מגוריו... "רגע מרגש במיוחד היה כאשר ראינו את תוצאות החורבן הנורא, והבנו שאנו אלו שצריכים להמשיך קדימה ולהניף את הלפיד היהודי. הממצאים שם גם המחישו לנו שהנבואה על גאולת עם ישראל ובניית בית המקדש השלישי, אמורה להתקיים, וכן את העובדה שעם ישראל הוא אכן העם הנבחר".

לאחר מכן צעדו המשתתפים לתפילה בקברו של דוד המלך הנמצא בסמוך. אחדים מהניצולים אף בכו מהתרגשות כשקראו על הציון הקודש את מזמורי התהילים שכתב דוד המלך. לכולם הייתה זו הפעם הראשונה שהם נמצאים במקום הקדוש.

הטיול עצמו הסתיים עם הגעתם לשריד בית מקדשנו, שם נשאו הניצולים ומלוויהם תפילה מעומק הלב. מאוחר יותר העידו חלקם כי התפללו על חבריהם ומכריהם שעדיין נמצאים בכתות המיסיונריות, וביקשו שגם הם יזכו להיגאל ולחזור בתשובה שלימה. הסיור הסתיים בריקודים סוערים של שמחה בטהרתה ברחבת הכותל, כשהמתפללים הרבים מביטים משתאים בבני החבורה ומבינים כי מדובר ברגעים מיוחדים עבורם.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד