בע"ה ח' כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נערים מאשקלון הוטבלו לנצרות בחוף הים בעיר

הורי הנערים הגישו תלונה במשטרה. סגן ראש העיר: באשקלון אין מקום למיסיונרים

  • יח"צ
  • י"ח כסלו תשע"ח - 22:25 06/12/2017
גודל: א א א
מיסיונרים מטבילים יהודים לנצרות בחוף אשקלון. צילום מסך יוטיוב
מיסיונרים מטבילים יהודים לנצרות בחוף אשקלון. צילום מסך יוטיוב

העיר אשקלון סוערת לאחר שהתגלה כי שני מיסיונרים בכירים הטבילו לנצרות כמה בני נוער יהודים תושבי העיר, בחוף ימה של אשקלון. הנערים לומדים בבתי ספר ובחטיבות הביניים בעיר, ושניים מתוכם הם אחים בגילאי 16 ו-17 בלבד.

בדיקה מהירה שערכו פעילי השטח של יד לאחים גילתה כי מדובר בחלק מפעילות מיסיונרית ענפה באשקלון. התברר כי שני המיסיונרים הקימו כנסיה בבית פרטי במרכז העיר, במטרה להמיר את דתם של בני נוער מאשקלון - לנצרות. ביד לאחים מספרים כי עשרות בני נוער פוקדים את הכנסייה.

בני משפחתם של שני האחים הצעירים שהוטבלו יצרו קשר עם פעילי יד לאחים ואמרו, כי "הבנים שלנו נמצאים כרגע תחת השפעתם ההרסנית של המיסיונרים. הם לא רוצים ללכת לבית הספר, ניתקו מגע עם כל חבריהם ואפילו אותנו הם לא משתפים במה שעובר עליהם", סיפרו ההורים בכאב והוסיפו כי הנערים עומדים על כך שיתאפשר להם להמשיך לעמוד בקשר עם המיסיונרים, ולא – הם יינקטו בצעדים אובדניים.

במסגרת ההדרכה והליווי שניתנו למשפחה, ובהנחיית היועצים המשפטיים של יד לאחים הגישו ההורים תלונה במשטרת אשקלון-לכיש על המיסיונרים שעברו על סעיף 368א' לחוק העונשין, האוסר המרת דתם של קטינים מתחת לגיל 18.

יד לאחים דאג להביא את המידע המפליל לכלי התקשורת הכלליים, והללו מיהרו להביא את הסיפור בהבלטה וביקשו את תגובת המשטרה שהודיעה כי היא פתחה בחקירה. ואכן, בתחילת השבוע זומנו שני הנערים לתחנת המשטרה וזו ביקשה לשמוע מהם כיצד יצרו עמם המיסיונרים קשר, כחלק מהליך החקירה.

רמי סופר, סגן ראש עיריית אשקלון הממונה על אגף הרווחה, הודיע כי הוא לומד את הנושא לעומקו, וכי בכוונתו להגיש בהקדם תלונה במשטרה על ניצול ציני מחפיר של המיסיונרים. סופר אמר כי "מדינתנו היא מדינת היהודים. אינני חולק על ערבי או נוצרי שרצים לחיות כפי שהם רוצים, אבל באשקלון אני רואה את זה בחומרה רבה".

ביד לאחים מציינים כי אחד המיסיונרים שהטבילו את הילדים לנצרות, ידוע כמיסיונר אגרסיבי ואלים. "לפני כמה חודשים", מספרים בארגון, "הוא הורד על ידי משטרת הגבולות מטיסת לופטהנזה לברלין, לאחר שהטיף לנוסעים להמיר את דתם לנצרות, בעודם עומדים בשער העלייה למטוס".

הרב חנוך גכטמן, מנהל המחלקה להצלה ממיסיון ביד לאחים, מסר כי בימים אלו פתחו ביד לאחים במסע הסברה ואזהרה נרחב בקרב בני הנוער באשקלון, במטרה להזהירם מפני המפגע המיסיונרי. "בד בבד אנו עושים כל מאמץ כדי להביא לסגירתו לאלתר של המוקד המיסיונרי הפוגעני, המהווה מטרד של ממש לתושבי אשקלון ומפר את הסדר הציבורי בעיר", אמר הרב גכטמן.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד