בע"ה כ' אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

סמוטריץ': "בשם השוויון מדירים ציבור שלם במדינה"

ח"כ סמוטריץ' דורש מהיועמ"ש שיפעל לאישור אירוע 'משיח בכיכר. "ההפרדה נשענת על עולם ערכים מואר ועשיר ולא מגיעה ממקום חשוך ופוגעני"

  • דוד אור שחר
  • ח' תמוז תשע"ח - 09:55 21/06/2018
גודל: א א א
ח"כ סמוטריץ' (יוסף פריסמן הפקות)
ח"כ סמוטריץ' (יוסף פריסמן הפקות)

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' פנה הבוקר (ה') במכתב בהול ליועץ המשפטי לממשלה. במכתבו דרש כי יורה לאלתר לעיריית תל אביב לבטל את האיסור שהטילה על קיומו בהפרדה של אירוע 'משיח בכיכר' בשבוע הבא.

סמוטריץ' פנה ליועמ"ש מנדלבליט וכתב כי פנייתו מגיעה בעקבות החלטת רון חולדאי ראש עיריית תל אביב שלא לאפשר את קיומו של אירוע 'משיח בכיכר' בהפרדה בין גברים לנשים. זאת בהתאם להחלטת המשנה ליועמ"ש דינה זילבר שקבעה כי קיום אירוע בהפרדה מגדרית הינו אסור.

"ביטול אירוע זה, לצד הודעה גורפת של עיריית תל אביב כי כל אירוע אשר תתקיים בו הפרדה מגדרית לא יתאפשר במרחב הציבורי של עיריית תל אביב, מהווה עליית מדרגה במלחמה המתהדרת בכותרת "המאבק בהדרת נשים", אך משמשת בפועל כלי לניגוח בזכויות בסיסיות של אוטונומיה, חירות, שוויון, תרבות וחופש דת של קהלים רבים במדינת ישראל", כתב סמוטריץ' ליועמ"ש.

סמוטריץ' תקף ואמר כי החלטות כעין אלו המגיעות בשם המלחמה בהדרה ודוגלות בשוויון פעולתן הפוכה והן מדירות בעצם ציבור שלם ומשמעותי במדינת ישראל.

חבר הכנסת סמוטריץ' אף הסביר בטוב טעם כי בניגוד למה חושבים בארגוני הנשים השונים ובציבור החילוני ההפרדה בין גברים לנשים איננה מגיעה כלל ממקום חשוך ופוגעני אלה היא נשענת על עולם ערכים מפותח ביותר.

  | ההפרדה אינה שייכת לבני החושך

"בניגוד לתמונה ששדולת הנשים מבקשת לצייר, ובעקבותיה גם ראש עיריית תל אביב, הרצון לקיים הפרדה מגדרית בחלק ממעגלי החיים איננו עמדה השייכת לקיצונים או לבני חושך, אלא עמדה הנשענת על עולם ערכים עשיר ועל מסורת ארוכת שנים של העם היהודי.

בחברה הישראלית קיים ויכוח לגיטימי על עולם ערכים זה, על גבולותיו וצורת יישומו, אך במרחב ציבורי-דמוקרטי אין מקום לאפשר השתקה של קול אחד באמצעות הדרתו מן המרחב הציבורי. הניסיון לכפות על כלל החברה הישראלית את עולם הערכים החילוני-ליברלי תוך התבססות על חוות דעת 'משפטיות' הינו הדבר הרחוק ביותר מליברליזם. היה מי שכינה זאת, בצדק, במונח 'ליברליזם טוטליטארי'", אמר בחריפות.

"זאת ועוד, הניסיונות 'הנאורים' להציג את עולם הערכים היהודי-דתי כחשוך ופוגעני הם עצובים ומלמדים בעיקר על בורות של מי שמציג אותם כך".לסיום כתב סמוטריץ', כי ביטול האירוע הינו פגיעה חמורה בזכויות הציבור הדתי בישראל שגם כך מודר כמעט לחלוטין מאירועי תרבות רבים שנערכים במדינה. סמוטריץ' אף הזכיר כי הרבה מכלל אירועי התרבות מתוקצבים מכספו של משלם המיסים אך בפועל האדם הדתי איננו משתתף בהם.

"אשר על כן, אבקשך להורות לאלתר לעיריית תל אביב כי האיסור הגורף שהיא מטילה על קיומם של אירועים בהפרדה מגדרית הינו בלתי חוקתי וכי אין בסמכותם למנוע את קיומו של אירוע "משיח בכיכר", שאישור לקיומו התקבל כדת וכדין מאת העירייה חודשים רבים קודם לכן", סיים.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד