בע"ה י"ב אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

סערה בישוב ביו"ש: גשש בדואי עם קטינה בסיכון

לקול היהודי נודע כי גשש צה"ל בדואי המשרת בבסיס סמוך לישוב ביו"ש יצר קשר עם קטינה בסיכון. לטענת התושבים הגשש התחזה בפני קטינה בסיכון כקצין ושידל אותה להתחתן איתו. צה"ל: "המקרה אינו מוכר"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י"א תמוז תשפ"ב - 17:43 10/07/2022
גודל: א א א
ארכיון. למצולמים אין קשר לכתבה (אברהם שפירא)
ארכיון. למצולמים אין קשר לכתבה (אברהם שפירא)

ישוב ביהודה ושומרון סוער בשבועות האחרונים בעקבות קשר שנוצר בין גשש צה"ל, צעיר בדואי, המשרת בבסיס הסמוך לישוב, לבין קטינה יהודיה בסיכון השוהה במוסד טיפולי בישוב.

לקול היהודי נודע כי הגשש הבדואי יצר קשר עם הקטינה ואף התחזה בפניה למפקד וקצין ושידל אותה להתחתן איתו. תושבים שפנו למפקדי הצבא באזור בכדי למנוע את הקשר הפסול בין חייל בגיר לקטינה בסיכון, נענו כי האירוע מטופל, אולם בדובר צה"ל טענו בפני הקול היהודי כי האירוע כלל אינו מוכר לצה"ל. מענה זה מעלה חשש לטיוח מצד מפקדיו של הגשש, שכן עובדת הקשר בין השניים אומתה על ידינו בידי מספר מקורות שונים.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

מהעדויות שהגיעו לידי הקול היהודי עולה כי השניים אף נראו מספר פעמים יחד ברחבי הישוב, דבר שעורר סערת רגשות בקרב התושבים, הן בשל העובדה שמדובר בקטינה בסיכון והן בשל חשש ההתבוללות בין צעיר בדואי לצעירה יהודיה בתוך הישוב.

"לא צריך להרחיב בחומרת אירוע שבו חייל מנצל את שירותו הצבאי כדי להיכנס לישוב ולפתח קשר עם קטינה חוסה בסיכון", אמר לקול היהודי אחד התושבים. "הבסיס אינו נמצא בתוך הישוב ואין שום סיבה שהגשש הבדואי היה אמור להגיע לתוך הישוב שלא במסגרת הפעילות הצבאית".

פנינו לדובר צה"ל ושאלנו האם האירוע מוכר לצהל והאם אותו חייל טופל, נשפט, נכלא או לכל הפחות הורחק מפעילות באזור הישוב.

מדובר צה"ל נמסר כי "צה״ל רואה בחומרה כל אירוע של פגיעה על רקע מיני ופועל למניעת מקרים מסוג זה. לאחר פניית הכתב, הנושא נבדק ועלה כי טענות הכתב אינן מוכרות בצה״ל. ככלל, תלונות בנושא פגיעה על רקע מיני בהקשר אזרחי מטופלות על-ידי גורמי האכיפה האזרחיים. במידה ותוגש תלונה, היא תטופל בהתאם".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 20 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד