בע"ה כ"ג אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

התנועה האסלאמית בקואליציה: "נשפיע על הממשלה בכל רגע ורגע"

חה"כ מנסור עבאס מדגיש כי אם יתקבלו החלטות הנוגדות את האסלאם ועקרונותיו הלאומיים, מפלגתו תפרוש מהקואליציה. "הממשלה הזו תלויה בהחלטה שלנו, אם תהיה סתירה עם העקרונות הלאומיים שלנו ועם דתנו - אנחנו לא נהיה שם".

  • מערכת הקול-היהודי
  • ד' תמוז תשפ"א - 17:08 14/06/2021
גודל: א א א
סטילס: דוברות הכנסת, נועם מוסקוביץ
סטילס: דוברות הכנסת, נועם מוסקוביץ

דקות של מתח עברו על נפתלי בנט, עת הצביעה הכנסת על הבעת אמון בממשלה החדשה. המתח נוצר בשל העדרותו של חבר כנסת סעיד אלחרומי מהמליאה. בספירה החוזרת נמנע חבר הכנסת בכדי שישאר רוב של קול אחד בעד הממשלה החדשה.

מרכיב חשוב ועיקרי בקואליציה, עליו נשענת הממשלה כולה היא הרשימה הערבית המאוחדת של התנועה האיסלאמית. בראיון לאתר 'פאנט' וערוץ 'הלא' אמר עבאס, כי חבר הכנסת אלחרומי נעדר מההצבעה בתיאום איתו והדגיש כי המפלגה מאוחדת תחת הנהגתו.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >

עבאס נתן לבנט רגע קט של מתח ולחץ בכדי להבהיר לו ולממשלתו שמעתה הם בני ערובה של התנועה אותה הוא מייצג ושל מועצת השורא. במסגרת ראיון שנתן מנסור עבאס אמר: "הממשלה תלויה בנו, ממשלה זו קמה בהישענה על הרצון שלנו, ואנחנו נשפיע עליה בכל רגע ורגע. היום הוכחנו שהקהילה הערבית היא שחקן חזק בזירה הפוליטית בישראל". 

חה"כ עבאס מדגיש כי אם יתקבלו החלטות הנוגדות את האסלאם והעקרונות הלאומיים, מפלגתו תפרוש מהקואליציה "הממשלה הזו תלויה בנו ובהחלטה שלנו, ואם תהיה החלטה הסותרת את העקרונות הלאומיים שלנו ואת דתנו אנחנו לא נהיה שם".

עבאס, מדגיש את מרכזיותה של המפלגה במסגרת הקואליציה של ממשלת בנט – לפיד. לדבריו, בפגישה הראשונה עם ראש הממשלה נפתלי בנט שתתקיים השבוע הוא מתכוון להעלות את סוגית הריסת הבתים בנגב כדי לשנות את המדיניות מהריסה לתכנון ובניה. עבאס נאם בכנסת בערבית ואמר: "נחזיר את האדמות שהופקעו מבני עמנו - זה מעשה לאומי ממעלה ראשונה". 

איברהים עבדאללה, בכיר בתנועה האסלאמית כותב: "מי שחושב שהתנועה האיסלאמית יכולה לתת אמון באחד מחברי ממשלת הקואליציה הישראלית טועה. אנחנו מדברים על ניצול הזדמנות שתוכל להשיג הישגים איכותיים עבור החברה הערבית ונשיג זאת. אחרת, התנועה האיסלאמית לא תהסס לסגת מיד מהקואליציה. התנועה לא משחקת משחקי סרק".

העיתונאי יקי אדמקר כתב כי "ממשלת בנט-לפיד תכננה להישען על קולות הרשימה המשותפת לצורך הקמתה, אם היה צורך בכך. חברי הכנסת טיבי וסעדי מתע"ל נעדרו בסבב ההצבעה הראשון ונמנעו. בסבב השני הם חזרו למליאה ורק לאחר שהבינו שיש רוב, הצביעו נגד".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד