בע"ה י"ב חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עונש חמור ליהודי שתקף ערבים שבילו עם יהודיות

5.5 שנות מאסר נגזרו על רז עמיצור שהורשע בתקיפת ערבים שהסתובבו עם יהודיות בבאר שבע

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ז חשון תשע"ט - 11:28 05/11/2018
גודל: א א א
(צילום: אביטל רובינס)
(צילום: אביטל רובינס)

בית המשפט המחוזי בבאר שבע  גזר היום (ב') 5.5 שנות מאסר על רז עמיצור, צעיר יהודי בן 20, אשר הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בתקיפת ערבים ובדואים בבאר שבע לפני כשנה וחצי, וזאת על רקע הטרדת יהודיות בידי ערבים ובדואים בעיר.

יחד עם עמיצור, הואשמו עוד שישה צעירים יהודיים  בגילאי 17-20, כולם תושבי באר שבע שטרם נגזר דינם.

מעובדות כתב האישום שהגישה הפרקליטות נגד שלושת הנאשמים המרכזיים עולה כי השלושה התארגנו במטרה לפגוע בערבים המסתובבים בחברתן של נשים יהודיות, זאת במטרה לעורר בקרבם פחד ובהלה וכדי למנוע קשרים דומים בין ערבים ליהודיות.

רז עמיצור, הוא הנאשם המרכזי ובמהלך משפטו הוא הודה במסגרת הסדר טיעון והורשע בביצוע מספר עבירות אלימות ותקיפה.

בכתב האישום מפורטים ארבעה אישומים, לפיהם דקר עמיצור באמצעות סכין, והנאשם יחד עם אחרים תקפו במוט ובפטיש ערבים אשר שהו בחברת יהודיות.   

בשלב הטיעונים לעונש, ביקש עו"ד יריב צרי מטעם הפרקליטות, להטיל על עמיצור עונש מאסר משמעותי ועורך דינו של עמיצור ביקש לאמץ את המלצת שירות המבחן ולהטיל על הנאשם עונש של עבודות שירות.

בית המשפט המחוזי קיבל את עמדת הפרקליטות והטיל כאמור על הנאשם עונש של 5.5 שנות מאסר בפועל ומאסר על תנאי.  

עניינם של שניים מהנאשמים המרכזיים האחרים בפרשה,  קורן אלקיים ותמיר ברטל טרם הסתיים.

באר שבע מהווה את אחד ממוקדי התופעה של ערבים ובדואים היוצאים עם נערות יהודיות. על פי הערכות הארגונים העוסקים בתחום, בבאר שבע ובסביבתה ישנם מאות מקרים כאלו. חלק מאותן נערות מתחתנות בהמשך עם בדואים ועוברות לכפרים בנגב, וחלקן מתגוררות עם בני הזוג בערי הדרום.

  | חקירות קשות בשב"כ

בארגון חוננו שייצג חלק מהנאשמים בתחילת מאסרם אמרו אז כי חלק מהאירועים כללו תקיפה הדדית גם של הערבים כלפי הנאשמים. כמו כן, הנאשמים, חלקם קטינים נחקרו בשב"כ, כאשר חלקם שהו תקופות ארוכות בצו חריג של איסור מפגש עם עו"ד.

הצעירים סיפרו על חקירות ארוכות וקשות במתקני השב"כ במשך ימים ארוכים. לפחות אחד מהנערים ניסה תוך כדי החקירות לשים קץ לחייו, וזאת ככל הנראה בעקבות לחצים קשים שעבר.

עו"ד סימה כוכב מסרה אז: "מצער שבמדינת ישראל 2017 מוצאים עצמן נערים צעירים נכנסים לחקירה בריאים ולאחר מספר ימים בשב"כ נדרשים לטיפול תרופתי ולאחר ניסיון התאבדות. מדובר בחקירה שרמסה זכויות אדם, כללה שימוש בכח שלא כחוק, שימוש בצווים בלתי דמוקרטיים של מניעת מפגש עם עו"ד ועוד. נראה כי שמדובר ביהודים אשר חשודים כי התקוטטו עם ערבים, נשכחות הזכויות, נרמסים סדרי הדין ואנו מגלים כללים חדשים בדיני המעצרים, מישהו סימן מטרה וכל האמצעים כשרים. אני מודאגת קודם כל כאזרחית ואח"כ כמשפטנית. אנו נלמד את חומרי החקירה ונגיב לחשדות".

עו"ד אביחי חג'בי הוסיף אז כי "דומה כי זכויות עצורים בסיסיות נחסמות בדלתות הברזל של מרתפי השב"כ. חקירת מרשי נעשתה תוך פגיעה והפרה של כל זכות בסיסית שמקנה לו החוק תוך שנמנע ממני להיפגש ולשוחח עימו. בימים הקרובים נחשף לחומר החקירה ונשיב לחשדות בדרכים המקובלות."

 

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד