בע"ה ד' טבת תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עו"ד של בן אוליאל: "האסיר היהודי היחיד שנמנע ממנו מניין ביום הכיפורים"

ארגון חוננו פנה להנהלת כלא אשל, וביקש כי ינתן לעמירם בן אוליאל גישה לסוכה בכדי שיכול לאכול ולשתות במהלך החג ולא לשהות במרבית שעות היממה בחג בצום.

  • יח"צ
  • י"ד תשרי תשפ"ב - 11:04 20/09/2021
גודל: א א א

תחילה מחה עו"ד קידר במכתבו על כך שלא ניתן לבן אוליאל גישה למניין בראש השנה וביום כיפור "נדהמתי לשמוע כי האסיר נאלץ להתפלל יחיד בתאו ללא מניין ביום הכיפורים ובראש השנה, יתכן ובן אוליאל הוא האסיר היהודי היחיד בשב"ס שנמנע ממנו תפילה במניין ביום הכיפורים."

בהמשך ביקש קידר כי ינתן לבן אוליאל גישה לסוכה "השבוע יחוג עם ישראל את חג הסוכות. האסיר מנהל אורח חיים חרדי, ומחוייב ע"פ ההלכה, לאכול, לשתות ולישון בסוכה בכל ימות החג. להבנתנו, האסיר יוכל לגשת לסוכה רק זמן מועט ביום, דבר שיחייב אותו לשהות בצום בכל שאר שעות היממה. לאור כך, נבקש לאפשר לאסיר גישה לסוכה, ולכל הפחות מספר יציאות ביום לסוכה, כך שהוא יוכל לחגוג את החג כהלכתו, ולא לשהות כ-22 שעות ביממה בצום", כתב קידר.

נזכיר כי בן אוליאל, אשר שוהה באגף השמור בכלא אשל נמצא בתנאים המחמירים ביותר בשב"ס. הוא שוהה בתא לבדו, ללא טלפונים ויוצא מתאו לחצר סגורה כשעה ביום בלבד. אשתו ובתו בת ה-6 מורשות לבקר אותו כחצי שעה בלבד פעם בשבועיים, וזאת מאחורי מחיצת זכוכית וללא מגע. בנוסף, בן אוליאל מורשה להחזיק כ-5 ספרי קודש בלבד בתאו, הוא אינו מורשה לעבוד בבית הכלא, הוא אינו יוצא למרכז המכר (קנטינה) ורשויות שב"ס מסרבות להעניק לו הליך שיקום.

בתוך כך, בימים אלו מתנהל בבימ"ש העליון הליך הערעור אותו הגיש בן אוליאל באמצעות עו"ד אביגדור פלדמן ועו"ד יהושע רזניק. בערעור מבקשים עורכי דינו לזכות את בן אוליאל מפרשיית הרצח בכפר דומא, וזאת לאור כך שההרשעתו של בן אוליאל הסתמכה על הודאות שהוצעו ממנו בעינויים במהלך החקירות בשב"כ. נזכיר כי בימ"ש המחוזי פסל את מרבית הודאותיו של בן אוליאל ושל קטין נוסף בעקבות העינויים, אך קבע כי מספר הודאות לא יפסלו, הודאות שעל בסיסם הרשיע את בן אוליאל ברצח בדומא.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד