בע"ה ב' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עזבה את הערבי בזכות הכנס של להב"ה

משה בן זיקרי מספר על ​צעירה שעזבה ערבי בעל עבר פלילי לאחר שהגיעה לכנס של להב"ה באילת, ומספר על הרב שביקש שותפות ב"פדיון שבויים"

  • י"ב שבט תשע"ח - 20:01 28/01/2018
גודל: א א א
בן זיקרי צילום: קול ההר
בן זיקרי צילום: קול ההר

בשבוע שעבר נערך באילת כנס של ארגון להב"ה, בהשתתפות יו"ר להב"ה בנצי גופשטיין, ויו"ר להב"ה באילת משה בן זיקרי.

למרות שינוי מיקום הכנס ברגע האחרון בשל לחץ של ארגוני שמאל, הגיעו למקום כ-70 מתושבי העיר.

יו"ר להב"ה בנצי גופשטיין דיבר בפני הקהל, ולאחר הכנס חזרו הוא ואשתו ענת עם אחת ממשתתפות הכנס, צעירה יהודיה שנמצאת בקשר ארוך עם ערבי שמתגורר באילת. הצעירה הגיעה לכנס והשתכנעה להפסיק את הקשר עם הערבי. יש לציין כי לקול היהודי נודע כי מדובר בערבי מאזור הצפון בעל עבר פלילי עשיר הכולל אלימות במשפחה.

משה בן זיקרי יו"ר להב"ה באילת דיבר גם כן בפני הקהל, וסיפר על הפעילות בעיר, וההשגחות הפרטיות שיש לדבריו לפעילים על כל צעד ושעל בפעילות להצלת הבנות.

בן זיקרי סיפר לקול היהודי כי לפני הכנס הגיע לשיעור של רב מוכר שהעביר שיעור באילת, וחילק פלאיירים להזמנה לאירוע וביקש ברכה מהרב.

"הרב לקח אותי לאיזו פינה בבית הכנסת ואמר לי שהוא רוצה לשמוע איך אנחנו פועלים. סיפרתי לרב בקצרה על הפעילות, והרב בירך אותי ונתן לי כמה עצות, ולפתע ביקש להיות שותף מעשי בהצלת הבנות".

לעיני בן זיקרי המופתע, הוציא הרב את ארנקו והעניק לו סכום מכובד של אלפי שקלים, לטובת "פדיון שבויים".

"רשמתי על השטרות שזה לפדיון שבויים מאותו רב, וכבר למחרת הענקתי שטר לבחורה שהוצאנו מקשר עם ערבי עבור מה שהיתה צריכה", סיפר בן זיקרי. "היא התרגשה מאוד מהשטר של הרב, ואמרה לי שבעז"ה אני יבוא לחתונה שלה עם יהודי והיא תראה לי את השטר הזה".ובלהב"ה אכן מספרים כי בתקופה האחרונה זכו אנשי הארגון להשתתף בכמה חתונות מרגשות של בנות שהוציאו מקשר עם ערבים, ובסופו של דבר התחתנו עם יהודים והקימו משפחות.

בתוך כך, בימים האחרונים חולקו בשכונת רמת שלמה בירושלים מנשרים ובהם התרעה על תופעה הולכת ומתרחבת בשכונות החרדיות בעיר של עובדים ערבים שיצרו קשרים עם נשים נשואות ועם נערות מבתים חרדיים.

בארגון להב"ה אמרו לקול היהודי כי הם מכירים את התופעה ופועלים בשיתוף פעילים מקומיים בשכונות בעקבות מספר סיפורים שהתגלו בחדשיים האחרונים.

גם בעיר ביתר עלית הופצו בימים האחרונים מודעות של להב"ה בעקבות מספר מקרים שהתרחשו בעיר. במודעות הודיעו בארגון על הקמת קו חם לסיוע למשפחות ונערות שנפגעו.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד