בע"ה ט' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
וידאו:

ערביי יפו מזכירים את הטבח ביהודי 'ח'ייבר' - "צבא מוחמד עוד ישוב"

ההפגנות ביפו נגד הבנייה על שטח בית הקברות המוסלמי העתיק, מעלות מעל לפני השטח קריאות של ערבים-ישראלים לערוך טבח ביהודים. כאן, בתוך אחת הערים המרכזיות בישראל: תל אביב- יפו.

  • כ"ח תמוז תש"פ - 17:34 20/07/2020
גודל: א א א

בשבועות האחרונות עורכים ערבים יפו הגפנות מחאה שונות, הכוללות התפרעויות ותקיפת שוטרים, במחאה על כוונת עיריית תל אביב-יפו לבנות מעון לדרי רחוב על שטח שבעבר הוקם בו בית קברות מוסלמי עתיק.

ביום שישי האחרון, כמו בהפגנות נוספות שערכו, השתתפו מאוד ערבים שקראו שוב ושוב לבצע טבח ביהודים.

"ח'ייבר ח'ייבר יא יהוד, ג'ייש מוחמד סא-יעוד", כך נשמעו קריאותיהם של מאות הערבים המחזיקים בתעודות זהות כחולות-ישראליות, במהלך ההפגנות ביפו.

ח'ייבר זהו נווה מדבר שבחצי האי ערב, בו התגוררו יהודים רבים שנטבחו ונרצחו בידי מוסלמים בתחילת דרכו של האיסלאם, עוד בימיו של מוחמד. קריאות אלו, מבקשות להזכיר את הטבח שהתרחש בח'ייבר והם מוסיפים "יהודים, צבא מוחמד עוד ישוב".

"התנועה האסלאמית הפלג הצפוני אשר הוצאה אל מחוץ לחוק מובילה את המאבק הקיצוני בבית הקברות ביפו", כתב בחשבון הטוויטר שלו מאור צמח מתנועת 'לך ירושלים', שפרסם את התיעוד מההפגנה. "ההסתה המתמשכת עוד תוביל לשפיכות דמים שמשהו יעצור את הטרוף הזה", כתב.

אתמול התפרעו מאות ערבים ביפו, שיידו אבנים וירו זיקוקים בכינון ישיר לעבר שוטרים בעיר. זאת כחלק מההפגנות במקום. המשטרה הודיע כי "

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד