בע"ה ח' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פסק חתום: גלריית ברבור תפונה עוד היום

לאחר הפרסום על פעילות מסיתה נגד ישראל מתוך המבנה העירוני בירושלים, דרשה העירייה כי העמותה תפנה את המקום. הסיבה: במקום יוקם גן ילדים. השופט: "איני מקל ראש בפגיעה במיזמי התרבות"

  • יהודה פרל, הקול היהודי
  • ו' אייר תש"פ - 08:56 30/04/2020
גודל: א א א
גלריית ברבור  (אתר הגלרייה)
גלריית ברבור (אתר הגלרייה)

שופט בית המשפט העליון, יוסף אלרון, דחה את בקשת עמותת 'בר קיימא' המפעילה את גלריית ברבור בירושלים, וקבע כי עליהם לפנות את מבנה העירייה בה פועלת הגלרייה, עוד היום.

הפרשייה סביב גלריית ברבור החלה לפני כ-5 שנים. אז פורסם בקול היהודי כי הגלרייה, הפועלת במבנה השייך לעיריית ירושלים, מקיימת אירועים פוליטיים  הכוללים הסתה נגד מדינת ישראל ונגד חיילי צה"ל.

בין היתר, נערך במקום אירוע תמיכה בארגון השמאל הקיצוני 'לוחמים לשלום', גם ארגון תעיוש נעזר בגלריית ברבור, השכונת בשכונת נחלאות בירושלים, וכן ארגוני שמאל קיצוני נוספים.

לאחר פרסום הדברים בקול היהודי, ובעקבות פניית חברי מועצת העיר ירושלים וכן אנשי ארגון בצלמו, דרשה העירייה מהעמותה המפעילה את הגלרייה, לפנות את הנכס שכן "נערכו במקום פעילויות החורגות מהטעם אשר לשמו הותר לגלריה לפעול בנכס". כמו כן, טענה העירייה כי בכוונתה להשתמש במבנה לצורך גן ילדים, ומשכך על העמותה לפנות את המקום.

העמותה הגישה ערעור לבית משפט השלום בעיר, שקבע כי יש לפנות את הנכס. העמותה הגישה ערעור על פסק הדין וגם בית המשפט המחוזי בעיר קבע כי יש לפנות את הנכס.

בגלריית ברבור טענו כי הדרישה של העירייה כי יפנו את הנכס, נובעת משיקולים זרים. השופט אלון כאמור קבע אתמול כי עתירת העמותה תדיחה ועליהם לפנות את המקום עוד היום, אך הוסיף כי "איני מקל ראש בפגיעה העלולה להיגרם למיזמי התרבות המבקשים לפעול בתחומי הגלריה, ובהשלכות העברת מקום הפעילותה על האוכלוסייה המקומית ועל צדדים שלישיים אשר הגלריה נחוצה לפרנסתם, אם באיזון בין פגיעה זו לבין הפגיעה הנחרבת אשר עלולה להיגרם באינטרס הציבורי שבהפעלת גן ילדים במקום.... אני סבור כי האינטרס הציבורי שבפינוי הנכס מטה את הכף", כתב השופט אלון.

מארגון בצלמו נמסר: "אנחנו מברכים על ההחלטה. המקום שנהפך לבית חם לאנרכסיטים יחזור לשמש את תושבי השכונה המקוריים. לא ניתן יד לשימוש בנכסי ציבור לא בהתאם לייעודם המקורי ולפגיעה בחיילי צה"ל".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד