בע"ה י' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צווי הרחקה לשלושה תושבי יצהר.

שלושה צווי הרחקה מנהליים ניתנו אתמול לשלושה תושבי יצהר: אריאל גרונר, עקיבא הכהן ואליאב אליהו.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ה תשרי תש"ע - 01:32 13/10/2009
גודל: א א א
שלושה צווי הרחקה מנהליים ניתנו אתמול לשלושה תושבי יצהר: אריאל גרונר, עקיבא הכהן ואליאב אליהו. השלושה מתגוררים בגבעות שונות סביב ליצהר.
[gallery]
על הצווים לא צוין מהי עילת ההרחקה. בתקשורת נהוג לומר כי צווים אלו ניתנים באיזור תקופת המסיק, על מנת לייצר שקט תעשייתי - למנוע נזק כלכלי לערבים – ובעיקר למנוע נזק תקשורתי לצבא ולמשטרה. יש לשים לב כי נגד השלושה לא הוגשה כל תלונה ולא נפתח כל תיק, וכוחות החוק החליטו להפעיל שרירותית את סמכויותיהם הדרקוניות כנגד אנשים יקרים. במקום כוחות החוק, שולט כאן חוק הכח.
אחד מחבריו של אריאל גרונר סובר שמדובר במהלך מקדים לקראת סבב נוסף של ניסיונות גירוש והרס גבעות ומאחזים  - כך היה כבר בעבר.
בעקבות הרחקת היהודים מבתיהם, קיימו תושבי יצהר הרחקה משלהם. כמאה מתושבי היישוב נאספו בכניסה ליישוב ומנעו את כניסתם של שוטרי משמר הגבול ליישוב יצהר. "הרציונל אומר, כי אם המערכת מרחיקה תושבים מבתיהם – אנו נרחיק את המערכת ושלוחיה מבתינו", אמר פעיל מרכזי במטה המאבק של יצהר לקול היהודי.
מטה המאבק ביצהר הוציא הודעה האומרת כי "אנו רואים בחומרה את השימוש בצווי ההרחקה, ורואים בכך המשך בוטה לכוונות פינויים. הציבור לא יעבור על כך בשתיקה. כניסת מג"ב שהינו כח שיטור ליישוב, נועדה אך ורק כדי לפגוע באנ"ש, וכדי לאפשר פינויים. המזכירות פנתה לאוגדונר בדרישה לסלק את מג"ב מהיישוב, אך הדבר לא נענה. כפעולה ראשונית, הוחלט להתכנס בש"ג ולמנוע כניסת כוחות מג"ב ליישוב (בפועל!)". ואכן, ארבעה ג'יפים של מג"ב נשארו בצומת כיוון שחששו לעלות ליישוב. התושבים אומרים כי "זו הייתה רק יריית הפתיחה...
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד