בע"ה י"ד תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: תושב נווה יעקב מסלק מהשכונה ערבים שהטרידו יהודיה

ביום ראשון הגיעו למרכז המסחרי בשכונת נווה יעקב, שני צעירים ערבים. השניים החלו להטריד נערות שעברו במרכז. תושב השכונה הגיע למקום וסילק את השניים. "צריך לפעול בחכמה ובתקיפות" - תיעוד

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י"ט תמוז תשע"א - 16:02 21/07/2011
גודל: א א א

סרטון וידאו בלעדי שהגיע לידי הקול היהודי מראה כיצד מסולקים מהמרכז המסחרי בשכונת נווה יעקב בירושלים, שני צעירים ערבים שהטרידו נערות יהודיות. תושבי השכונה מספרים כי זהו מחזה נדיר בנווה יעקב, מאז החלו הסיורים של משה בן זיקרי מפסגת זאב, הפועל למניעת השתלטות הערבים על האיזור.
[caption id="attachment_11432" align="alignleft" width="100%" caption="יהודים בואו ננצח (הקול היהודי)"]סרטון וידאו בלעדי שהגיע לידי הקול היהודי מראה כיצד מסולקים מהמרכז המסחרי בשכונת נווה יעקב בירושלים, שני צעירים ערבים שהטרידו נערות יהודיות.

לדברי אריאל, צעיר המתגורר בשכונה, ביום ראשון בערב התקשר אליו חבר ודיווח לו כי שני צעירים ערבים יושבים במרכז המסחרי בשכונה ומטרידים בחורות שעוברות במקום.

אריאל הגיע למקום והבחין בשניים כשהם נועצים מבטים ו"זורקים" מילים לנערה שעברה במרכז המסחרי.

בשיחה עם הקול היהודי מספר אריאל כי הוא ניגש אל השניים ושאל למעשיהם בשכונה. "אחד הערבים הוציא תלוש קניה ברשת 'יש' ואמר לי שהוא בא לקנות בסופר" אומר אריאל. "השבתי לו שאין בשכונה סופר של 'יש', ואם הוא רוצה שיחפש את הסופר בבית חנינא" .

"אחר כך הוא אמר שהם בעצם מחפשים סופר לעשות קניות ולאו דוקא סניף 'יש'" אומר אריאל. "אמרתי לו שאם הוא באמת רוצה סופר הוא כבר היה נכנס לסופר שנמצא חמש מטר מהספסל עליו הוא יושב. אמרתי לו שאני מבין שהוא בא לחפש דברים אחרים ושכדאי לו לעזוב את השכונה ולא להתחיל פה עם בחורות" מספר אריאל.

לדבריו הערבים קמו מהספסל והחלו להתרחק במהירות לכיוון תחנת האוטובוס הסמוכה.

אריאל החל לצלם אותם, מה שגרם לשניים למהר אף יותר. בסרטון נראה אחד הערבים פונה אל אריאל ושואל אותו למה הוא עצבני. אריאל משיב לו כי יש לו בעיה עם זה שהם מתחילים עם יהודיות. הערבי הצעיר יותר החל לענות לאריאל אבל חברו נותן לו סטירה ומשתיק אותו.

בהמשך קורא אריאל לשניים ומדבר איתם על כך שלפי הקוראן אסור למוסלמי להטריד יהודיות. "הסברתי להם שאם הם מכבדים את הקוראן ואת מוחמד אז אסור להם להתחיל עם יהודיות" אומר אריאל. "הם אמרו לי שהם רק רצו סופר, ופשוט עזבו את השכונה".

 

 "צריך לפעול בחכמה ובתקיפות"
[caption id="attachment_3304" align="alignleft" width="100%" caption="ערבים בנוה יעקב (ליאור מזרחי)"]ערבים בנוה יעקב (ליאור מזרחי)אריאל מספר כי זו הפעם הראשונה מזה כשלוש שנים בה הוא נתקל בערבים שמטרידים בנות במרכז השכונה. "לפני שלוש שנים התחילו בנווה יעקב סיורים בראשות משה בן זיקרי מפסגת זאב. כמה פעמים היו צעדות, ועוד כל מיני מקרים שאירעו פה לערבים, ומאז הם לא מעיזים להתחיל עם בנות במרכז השכונה" הוא מספר.

"בפסגת זאב לצערינו המצב הרבה יותר חמור",  הוא אומר ומזכיר את המקרה בו ערבים תקפו חייל והוציאו את עינו. "גם בפאתי נווה יעקב ולאורך הכביש הראשי יש מקומות שלצערינו הם יושבים שם באופן קבוע, אבל במרכז השכונה הם לא מעיזים להרים ראש".

לדבריו, גם המשטרה ראתה בשלב מסוים שכדאי לה להרחיק את הערבים הבעייתים אחרת השכונה תבער. "היו פה הרבה מקרים של אלימות סביב הערבים , היו הרבה הטרדות והתושבים פה זעמו".

לדברי פעילים בשכונה, בנווה יעקב מתגוררות כיום למעלה מארבעים משפחות ערביות, אולם לאחר מקרה אחד שבו נדקר לפני כשנה ערבי שהפעיל בשכונה בית בושת, גם הערבים המקומיים לא מטרידים בנות.

לסיכום אומר אריאל כי מה שהיה בתחילת השבוע הוא הוכחה לכך שהיהודים צריכים לפעול מצד אחד בתקיפות ומצד שני בחכמה.  "עשיתי מעשה חוקי לגמרי" הוא אומר, "אבל מה שהרתיע אותם היה שהתנהגתי כמו בבית."

"הבעיה הזאת קיימת לצערינו בכל הארץ. היהודים צריכים להתעורר ולהקים סיירות ולהסתובב בשכונות. רק כך אפשר למגר את תופעת ההטרדות".

תגובות (36) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד