בע"ה ט"ו אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: כך ייצרה כתבת גל"צ 'פייק ניוז' על הרב גינזבורג

צפו: המשפט שהפריע לאייטם "נעלם" והדברים הוצאו מהקשרם. צפו בדברי הרב גינזבורג, מהם ערכה כתבת גל"צ "פייק ניוז"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ח' שבט תשע"ח - 20:02 24/01/2018
גודל: א א א

דבריו של הרב גינזבורג מהם חתכה כתבת גל"צ מספר מילים.

כתבת גל"צ כרמל דנגור פרסמה הבוקר דברים של הרב יצחק גינזבורג מתוך התוועדות שנערכה בישיבת "פרי הארץ" ברחלים, יומיים לאחר רצח הרב רזיאל שבח הי"ד.

אלא שדנגור הצליחה בצורה כמעט אומנותית, לתאר את דבריו של הרב גינזבורג כקריאה ליחידים לבצע פעולות. הדברים כרגיל עוררו אנשי שמאל קיצוני לקרוא שוב נגד הרב גינזבורג.

אלא שלאחר צפייה בשיעור, שמפורסם אגב בגלוי בערוץ היוטיוב של הרב גינזבורג, אך למרות זאת הגדירו בגלי צה"ל את ההקלטה כ"בלעדית", עולה כי הכתבת בחרה לברור כמה משפטים מתוך פסקה אחת, ממנה עולה בצורה חד משמעית כי הרב קורא למחות בדרך של "אמירה" כלפי הממסד וראשיו.

בסיום ההתוועדות הארוכה, ובה כבכל שיעורי הרב גינזבורג, הובאו דימויים רבים מעולם הקבלה והחסידות, גימטריות ועוד, שאל אחד הנוכחים: "מה עושים תכל'ס?".

הרב השיב: "מוחים. אמרנו שמחאה היא מלכות – הכל מתחיל ממלכות, כמו יהודה לפני יששכר – אחר כך חכמה, אחר כך אהבה. מלכות-חכמה-אהבה, מחאה, זה מה שעושים.

השואל שאל עוד: "אומרים 'אני מוחה'? מה עושים?".

הרב השיב: "יש אצבע מאשימה למי שבאמת אשם – הסוס כאן, הסוס הוא הממסד (במהלך ההתוועדות שנערכה כ-4 וחצי שעות, המשיל הרב את הממסד לסוס - א"ג).

הדבר הכי פשוט הוא מה שהרבי אמר, שהטיפול היחיד שיכול כאן לעזור מיד – טיפול נמרץ, מידי – אך ורק פעולות תגמול כואבות. כך הרבי אמר לברלב (חיים בר-לב הרמטכ"ל דאז – א"ג), אין לגרוע ואין להוסיף שום דבר מהמלים הפשוטות של הרבי – שבמקרים כאלה יש רק דבר אחד יחיד שיכול למנוע זאת להבא, תגובה הוגנת, שהיא פעולת תגמול קשה. זהו. צריך לומר זאת".

אלא שהכתבת השמיטה את המשפט בו הרב גינזבורג מדגיש כי יש לפעול כפי שקרא הרבי לרמטכ"ל ברלב, וכי אין לגרוע ואין להוסיף מהמילים של הרבי, וכי "יש לומר זאת", ולא לנקוט בפעולה מעבר לכך.

בלשכת הרב גינזבורג פרסמו הבוקר בתגובה לפרסום בגל"צ כי "לצערנו הכתבת הוציאה דברים מהקשרם ובחרה להוציא פרסום מגמתי, שקרי ומעוות, וזאת למרות שהדברים הוסברו לכתבת. חבל שגלי-צה"ל מטעים את הציבור ונגררים לרדיפת רבנים תוך ליבוי שנאה ופילוג בעם."

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט אף הגיב לדברים בגלי צה"ל וגיבה את הרב גינזבורג: "אני לא שמעתי מה שאתם שמעתם. נראה לי שהתכוון שמדינת ישראל צריכה לפעול בצורה אגרסיבית נגד מחבלים, ובאמת - מדינת ישראל צריכה לפעול בצורה אגרסיבית נגד מחבלים", אמר בנט.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד