בע"ה י"ג תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: כך מסתירים המסיונרים את זהותם האמיתית

לקרוע את המסכה מפניו של המסיון: ארגון יד לאחים חושף כיצד מפילים אנשי מסיון ברשתם נערים צעירים בניגוד לחוק

  • יח"צ
  • ח' תמוז תשע"ט - 13:46 11/07/2019
גודל: א א א

זה זמן רב שחלק ניכר מהמאבק בין יד לאחים לבין כתות המיסיון הנוצרי, עבר לרשת האינטרנט. המיסיונרים גילו שבניגוד לפעילותם ברחוב, אז הם נתקלים באנשי השטח של יד לאחים שמיצרים את צעדיהם ומתריעים בפני הציבור מפני הסכנה, ברשת הם יכולים לפעול בקלות יתירה.

יד לאחים נאבק בתופעה בכל הכוח, גייס את כישרונותיהם של מומחים בתחום שישיבו מלחמה שערה מחד, ונאבק מול חברות האינטרנט ומול הרשויות, מאידך. השבוע חלה עליית מדרגה במאבק הזה, כאשר ביד לאחים הפיצו ברשת סרטון מושקע היטב, שחושף בפני הציבור את דרך הפעולה האמתית של המיסיונרים.

בסרטון, שאותו ניתן לראות כאן, נראים שחקנים הלבושים ככמרים נוצריים, משילים מהם את הביגוד הנוצרי הבולט, הגורם לציבור להתרחק מהם, ועוטים על עצמם דמויות נחמדות למראה שמציעות בחביבות "לפתוח את הראש והלב, ולדבר בצורה פתוחה על נושאים חשובים", כאילו אין מדובר בתרמית נבזית.

סרטונים אלו נועדו להזהיר את הציבור הרחב מסרטונים דומים שהופצו ברשת, בהם נראים מיסיונרים מתחזים לאנשים תמימים ומנסים לשדלם נגד היהדות ונגד "הרבנים החשוכים", תוך שהם מעבירים מסרים נוצריים בולטים, מסלפים את התנ"ך והגמרא ומתבלים במסרים אנטישמיים ומסיתים. העובדה שהמיסיונרים אינם לבושים בסממן נוצרי שמסגיר את זהותם ואת כוונותיהם האמתיות, הצליחה למרבה הצער לגרום לאנשים ליפול ברשתם, מבלי שיבחינו במה באמת מדובר.

ביד לאחים מזכירים כי המיסיונרים מנצלים את הרשת כדי לעבור במודע על החוק הקובע עונש מאסר למי שמשדל קטינים להמיר את דתם. הם עושים זאת במכוון, הן ביודעם שהמשטרה גוררת רגליים בפיקוח אחרי העבירות שהם מבצעים בנושא, והן בשל העובדה שיותר קשה לתפוס אותם כאשר הם נצבים מאחורי המחשב ולא בפומבי. כך למשל המיסיונרי איתן בר שמככב בסרטונים האלו, כתב במפורש במסמך פנימי כי למרות ש"הטפה לקטינים (תחת לגיל 18) זו עבירה על החוק בישראל" הרי ש"האינטרנט הינו הדרך הטובה ביותר שהם (הקטינים) יוכלו לחקור בעצמם, וגם כמקורות לצעירים מאמינים לשלוח לחבריהם"...

אפיזודה מעניינת שקרתה במהלך הכנת הסרטון ממחישה את הסיאוב שיש בכל קצוות הציבור מול הפעילות המיסיונרית ברשת. אדם שמגדיר את עצמו כלא דתי שנחשף לצילומי הסרטון אמר לשחקן ולצוות הצילום "טוב מאוד שאתם עושים זאת. חייבים להכות את המיסיונרים באינטרנט. הם מציקים לציבור ומנסים להגיע אליו בתרמית ובמסווה תמים. חייבים שהציבור יבין שמדובר בתרמית נוצרית".

 

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד