בע"ה ט"ז אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צרפת: אם יהודיה הבריחה את בנם מהאב המוסלמי

יהודיה שהתחתנה עם מוסלמי בצרפת הצליחה להימלט ממנו עם בנם התינוק לאחר שעלה חשש לחטיפת הילד

  • יח"צ
  • ו' כסלו תשע"ט - 15:59 14/11/2018
גודל: א א א
צרפת. ארכיון (PIXBAY)
צרפת. ארכיון (PIXBAY)

יהודיה, בת לאם יהודיה ואב צרפתי אשר הייתה נשואה למוסלמי ממוצא תוניסאי חששה כי בעקבות תהליך התאסלמות של בעלה הוא ימלט עם ילדם לתוניס הצליחה להימלט לישראל בסיוע יד לאחים.

ביד לאחים סיפרו את סיפור הנס של הצעירה היהודיה.

"טלפון מבוהל בשפה הצרפתית, שלווה בפרצי בכי, העיד כי מדובר במקרה מיוחד. המוקדנית שאיישה את מוקד החירום של יד לאחים פנתה באופן מידי למנהלת המחלקה לדוברי צרפתית בארגון, וביקשה ממנה לבדוק במה מדובר", מתארים בארגון.

"על הקו הייתה ג'נט (שם בדוי), אישה יהודית צעירה מהעיר טולוז שסיפרה כי היא חוששת לגורלו של בנה היחיד, בן משותף לה ולאבא ערבי ממוצא תוניסאי, והיא מנצלת את היעדרותו מהבית כדי להתקשר ליד לאחים ולבקש את עזרתם".

ביד לאחים תיארו כי הכול החל שנתיים לפני כן, כאשר ג'נט שגדלה בבית צרפתי לחלוטין, בת לאם יהודייה ולאב צרפתי, הכירה בחור ערבי.

שנה לאחר מכן נולד בנם הבכור אבל במקביל החל הצעיר הערבי, שחי עד אז באורח חיים חילוני לחלוטין, להתקרב לאסלם, לגדל זקן וללכת חמש פעמים ביום למסגד.

"אני מרגישה שהוא מבשל משהו מתחת לפני השטח, ובהתבסס על כמה עובדות, אני חוששת שהוא יברח עם בננו המשותף למשפחתו המוסלמית הפונדמנטליסטית בתוניס" אמרה האישה היהודייה.

בהשגחה פרטית, פייר – אחיה הבכור של ג'נט החל ללמוד לפני כשנה באחת האוניברסיטאות של פריז, וכשחבר חדר מוסלמי שאל אותו מדוע כיהודי הוא אינו שומר על מסורת אבותיו, החל האח לחזור בתשובה.

כשנודע לו על מצוקת אחתו פנה אל הרב אליעזר ריסמק – ראש ישיבת 'אהלי יעקב' לעולי צרפת השוכנת במודיעין עילית וביקש את עצתו.

והרב הפנה אותו לארגון יד לאחים ופייר הביא לאחותו את המספר וביקש שתיצור קשר עם המוקד. מנהלת המחלקה לדוברי צרפתית ביד לאחים שקיבלה את הפניה, מיהרה להרגיע את ג'נט.

בעצה אחת הן החליטו כי ג'נט תספר לו על רצונה לצאת לחופשה עם הילד ועם משפחתה למשך שבוע. הלה שלא חשד בכלום, שכן הכיר מקרוב את אורח החיים העשיר של משפחתה של ג'נט שנהגה לצאת לחופשות לעיתים קרובות, לא התנגד.  

בדיוק שבוע לאחר מכן נחתו ג'נט והפעוט בישראל ובימים אלו עושים השניים את צעדיהם הראשונים ביישוב קהילתי שיד לאחים הפנה אותם אליו.

כמה משפחות של עולים מצרפת המתגוררים במקום רתמו את היישוב כולו לעזור לג'נט, והם מעניקים לה ולילדה את כל מחסורה. במקביל, שוקד הצוות המשפטי של יד לאחים על פתרון להפרדת הילד מאביו המוסלמי בדרך חוקית.

"המקרה הזה כמו מקרים רבים נוספים המגיעים לפתחנו מצרפת בשנה האחרונה, מעידים על חשיבותה של המחלקה לדוברי צרפתית שהקמנו לאחרונה לטיפול במקרי טמיעה והתבוללות בצרפת" אמרו ביד לאחים.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 31 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד