בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ילדים שחולצו מכפרים ערבים נהנו בקייטנה ייחודית

ארגון יד לאחים הפעיל קייטנה לילדים ערבים שחולצו מכפרים ערבים. הרגעים המרגשים - בר מצווה ובת מצווה לילדים

  • יח"צ
  • י"ג אב תשע"ח - 20:02 25/07/2018
גודל: א א א
(יד לאחים)
(יד לאחים)

כ-50 ילדים, בנים ובנות לאימהות יהודיות ולאבות ערביים, השתתפו בקייטנות מיוחדות ונפרדות שערך עבורם ארגון יד לאחים.

מדובר בילדים שהם ואמותיהם חזרו רק בשנה האחרונה לחיק העם היהודי וזכו מאז לליווי הדוק של העובדות הסוציאליות ושל חונכי יד לאחים.

"מטרת הקייטנות היא לקרב אותם לעם ישראל. להעניק להם חוויות טובות המשולבות בפעילות יהודית ולתת לאימהותיהם מרחב נשימה בהתמודדות המורכבת שלהם כאימהות חד הוריות בחופש הגדול" אומרת גב' שורי קוסטליץ מהמחלקה להצלה מטמיעה ביד לאחים.

הקייטנות עצמן נערכו בשני מתחמים רחבי ידיים ומושקעים, עם בריכות צמודות בכפר נופש בצפון, והילדים נהנו מתכניות ותכנים עשירים לאורך כל שעות היום ומטיולים בחיק הטבע. בין היתר הספיקו הילדים ללמוד על ימי בין המצרים, קיבלו על עצמם אהבת חינם ויחס טוב לחברים. 

רגעים מרגשים במיוחד היו כאשר צוות קייטנת הבנות ערך מסיבת בת מצווה בהפתעה לאחת הילדות הניצולות. הילדה התרגשה עד דמעות והודתה ליד לאחים על היותם משפחה חמה ומחבקת. יום לאחר מכן התקיימה בקייטנת הבנים בר מצווה לבנה של אחת הניצולות, והוא הניח תפילין לראשונה בחייו במניין ועלה לתורה. לאחר מסיבת בת המצווה ובר המצווה, נערכו עם הילדים בשתי הקייטנות שיחה חווייתית שנתנה דגש על קבלת עול תורה ומצוות והודיה לה' על שלמרות הכול, זכו להמשיך את שרשרת הדורות היהודית.

 

 

 

זה הזמן!

הפרויקט מוגבל בזמן, אם לא נגיע ליעד - כל הכסף שגייסנו עד כה ילך לטמיון. הצטרפו עכשיו להקמת מערכת תחקירים שתשפיע במציאות הרבה יותר.

יש תשורות שוות ומעניינות - אל תפספסו!

היכנסו עכשיו ותתמכו!

 
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


58 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 324 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד