בע"ה י"א אדר ב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קריאה לדרעי: עצור את הכשרת הרחבה לרפורמים

'המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל' הפגין מול ביתו של שר הפנים בדרישה שיפעל נגד המתווה המתגבש עם הרפורמים

  • יח"צ
  • י"ט טבת תשע"ט - 10:20 27/12/2018
גודל: א א א

המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל הפגין השבוע בירושלים מול ביתו של שר הפנים ויו"ר מפלגת ש"ס, אריה דרעי, בדרישה לפעול נגד מתווה הכותל המתגבש.

המפגינים קראו לשר דרעי לעשות כל שביכולתו על מנת לעצור את הקומבינה, כלשונם, שהוועדה מובילה להכשרת הרחבה לרפורמים בכותל. לדברי המפגינים, המתווה החדש יגרום לחילולו של הכותל ועל כן יש לעצור כבר עכשיו את התקדמות המתווה. המפגינים נשאו שלטים ועליהם הכיתוב "דרעי עצור את מתווה הכותל עכשיו" ו"עוצרים את הקומבינה לחילול הכותל" תוך שהם קוראים לעבר ביתו של השר "לעצור את המתווה".

ביום ראשון הקרוב צפויה להתכנס הוועדה המחוזית לתכנון בירושלים ולדון בנושא מתווה הכותל. לטענת המפגינים קידום המתווה נעשה בדרכים עקלקלות ובכל מיני תירוצים נולזים. אריאל גרינבאום, מהמטה המשותף למען שמירת הכותל, נשא דברים במהלך ההפגנה ואמר בין היתר: "אנחנו דורשים מאריה דרעי שיתערב בכל הנושא הזה, ויפעיל את כוחו בממשלה וימנע את יישום מתווה הכותל מיד".

הפגנה זאת מגיעה לאחר שבשבוע שעבר נשלח מכתב חריף בנושא לראשי הסיעות הדתיות בכנסת, אשר להם נציגים בוועדה. במכתב שנשלח לשרים דרעי, גפני ואריאל, ולסגן השר ליצמן, נכתב בין היתר על כך שישנם גורמים שמקדמים את החוק בטיעונים תמימים כביכול של צרכי הנגשה לנכים ולצורכי בטיחות, אך המטרה שלהם היא לפגוע להיכנע ללחץ הרפורמים, תוך פגיעה בכותל המערבי, שריד בית המקדש. 

במטה טוענים שקידום המתווה הוא התעלמות נחרצת מהחוק ושהדברים נעשים תוך רמיסת כל חוק ומנהל תקין, וכל שיקול היסטורי, וכן בניגוד לעמדתה של הרבנות הראשית, שהיא הסמכות הבלעדית במקום.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון